Вишинського звинуватили у публікації 72 статтей «антиукраїнського спрямування»

Прокуратура звинуватила головреда «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського в розміщенні 72 статтей «антиукраїнського спрямування».

Про це 15 квітня заявили прокурори Арно Ліллемяе і Євген Комаровський, коли оголошували обвинувальний акт у Подільському райсуді Києва, – передає Радіо Свобода.

Під час зачитування документу обвинувачі заявили, що ці статті Вишинський розмістив в період з 2014 по 2018 роки. За версією прокурорів, матеріали містили «недостовірну, необ’єктивну, упереджену інформацію щодо України, української влади і армії і спростовували російську агресію проти України».

Також звинувачення вважає, що ці матеріали «виправдовували можливий вихід окремих регіонів Донецької та Луганської областей зі складу України».

Прокурори зазначили, що агенція «РИА Новости-Украина» фактично була представництвом держпідприємства МІА «Россия Сегодня». Однак, вона була зареєстрована як незалежна юридична особа і отримувала фінансування не безпосередньо з Москви, а через фірми-прокладки.

Обвинувачення стверджує, що гроші надходили спочатку від офшору з Кіпру, а потім від компанії «SPN Media Solutions DOO Beograd» з Сербії, кінцевим бенефіціарним власником якої є МІА «Россия Сегодня». Ці компанії нібито пересилали кошти на рахунок ТОВ «Інтерселект», директором якого є Вишинський.

Прокурори заявили, що за цією схемою з 2015 по 2018 роки екс-керівник «РИА Новости-Украина» отримав від МІА «Россия Сегодня» понад 257 тисяч доларів і 2 мільйони 134 тисячі євро.

Раніше суд продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою Кирилу Вишинському до 24 травня.

Нагадаємо, Кирила Вишинського затримали у Києві 15 травня 2018 року після обшуків в офісі «РИА Новости Украина», а 17 травня його взяли під варту на два місяці без права внесення застави.

Вишинський у суді відмовився від українського громадянства та звернувся до Путіна. У ДМС заявили, що Вишинський не може вийти з українського громадянства.

Вишинського підозрюють у державній зраді. За даними СБУ, він працював на країну-агресора у межах гібридної інформаційної війни проти України.

Згодом головреду «РИА Новости Украина» оголосили нову підозру – в незаконному поводженні зі зброєю.

14 січня 2019 року досудове слідство у справі Вишинського завершилося. У лютому Вишинському продовжили термін тримання під вартою до 8 квітня 2019 року.

На початку березня прокуратура направила до суду обвинувачення щодо Вишинського. У прокуратурі наголосили, що він керував «незаконно діючим в Україні ресурсом з метою проведення підривної діяльності проти України».

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...