Ляшко: Щоб в Україну не завозили яблука, які не гниють, відновлю державний контроль за якістю продуктів

Ціни і тарифи ростуть швидше за зарплати – на цю проблему поскаржилася жителька Богодухова Харківської області Вікторія кандидату у Президенти Олегу Ляшку в автобусі. Її, як і багатьох людей по всій країні, безкоштовно підвіз «ляшкобус». Жінка скаржилася на низький рівень життя.

«Мене дивує, коли у нас піднімається зарплата, піднімаються і тарифи буквально на все: на бензин, газ, світло, продукти. Піднялася зарплата, а буханка хліба була 7,50, а стала 15 гривень. Головне, щоб рівень життя був нормальний у країні!», – вважає пані Вікторія.

Олег Ляшко переконаний: уникнути необгрунтованого здорожчання можна, відновивши державний контроль за цінами та збільшивши вітчизняний експорт.

«Треба відновити державний контроль за цінами, щоб не було бардаку, щоб не було такого, що таблетку за 5 гривень купив на заводі, а за 150 продає, ще й фальшиву. Ціни скачуть, тому що валюту виводять з України. Більше імпорту приходить, ніж ми продаємо на експорт. Щоб була стабільна гривня, треба більше продавати своєї продукції», – зазначив політик, як передає прес-служба РПЛ. 

Утім, за словами жінки, не тільки високі ціни, а і погана якість продуктів є великою бідою для громадян.

«М’ясо у нас напічкане. Будь-яке візьміть, яловичина, свинина, посмажте його, у нього запаху м’яса немає, це хімія. Візьміть молоко. Молоко, яке в магазинах, – це не молоко. Візьміть ті ж яблука, воно ж бідне рік може лежати. Відріжте шматок, воно буде лежати. У мене 4 місяці розрізане пролежало на поличці в холодильнику, ми спеціально спостерігали, коли ж воно гнисти почне. Воно не гниє», – поскаржилася співрозмовниця народного депутата.

«Для того, щоб не труїли людей, я вимагаю відновлення контролю за якістю продукції. В усьому світі контролюють якість продуктів. Людям треба написати: це продукція з пальмової олії, це – з якісного молока. Щоб вони знали, що вони купують. Треба заборонити пальмову олію. Я автор закону про заборону пальмової олії. Плюс фізкультура і спорт обов’язково!» , – відповів їй Олег Ляшко.

Пасажирка автобуса також запитала лідера РПЛ, як зупинити українців та, зокрема, її знайомих від виїзду закордон на роботу.

«У Бюджеті вистачає грошей на підняття пенсій і зарплат, просто нікому не вигідно, щоб українці були багаті, вигідно, щоб виїжджали закордон. Щоб молодь не їхала закордон, зарплати треба піднімати. Ми пропонували з нового року мінімальну зарплату 6000 гривень, а з 1 вересня цього року – 9000. Це зупинило б трудову міграцію. Кошти в бюджеті є. Експерти кажуть, що на контрабанді 5 мільярдів доларів щороку крадуть. Якщо Національний банк дасть дешеві кредити для нашого бізнесу, щоб вони купували обладнання, знижували енергозатратність, менше платили за газ і більшу платили зарплату, будуть додаткові доходи до Пенсійного фонду, до місцевого бюджету і люди не будуть виїжджати», – розказав Олег Ляшко.

Поговорили співрозмовники і про ціни на газ. Жінка розповіла, що опалюється дровами, але і їх вже не під силу купити навіть тим українцям, які мають нормальний заробіток. Олег Ляшко бачить вихід із ситуації. Він – у відмові від імпортного газу і збільшенні видобутку власного.

«Я зареєстрував повторно законопроект, щоб заборонити вивозити з України дрова. Минулого року 4 мільйони кубів вивезли, вдвічі подорожчала машина дров. Для багатьох людей дрова могли бути альтернативою газу так, як для вас, але якщо дорогі дрова, значить не вигідно. Влада винна в тому, що газ дорогий, бо його, по-перше, бодяжать, а, по-друге, несправедлива ціна. Уряд, Президент і Нацбанк підписали Меморандум з Міжнародним валютним фондом. Через це піднялися ціни на газ. З 1 травня знову на 20% піднімають. Ми вимагаємо скасування цього рішення. Це реально зробити, якщо газ український йтиме на потреби ЖКГ. 16 мільярдів з чимось у рік у нас видобувають газу. А потреба у використанні населенням – менше 15 мільярдів. Тобто вистачає. Для того, щоб газ був дешевший, треба видобувати більше свого газу. Нам газ можна не купувати. У нас розвіданих запасів газу 4 трильйони кубів. Зробити нульову рентну ставку на видобуток, залучити інвестиції в газовидобувну галузь і ми зможемо навіть продавати свій газ закордон. Чому імпортний газ? Тому що корупція! Всі, хто сидять на трубі, заробляють мільярди, в офшори виводять, а ми з вами платимо за дорогі дрова, за дорогий газ», – пояснив Олег Ляшко.

Наостанок жінка розказала, що її донька Юлія працює медсестрою, отримує трохи більше 3000 гривень зарплати. Ляшко пообіцяв добиватися першочергового підвищення зарплат медикам і вчителям.

Нагадаємо, Ляшко на Харківщині розповів, як збільшити транзит через Україну.

Також, політик заявив, що газова мафія не дозволяє встановлювати лічильники, бо не зможе грабувати людей.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...