2.9 C
Kyiv
Субота, 20 Квітня, 2024

Зміна клімату загострюють конфлікти у нестабільних країнах, що збільшує смертність – МВФ

Зміна клімату може призвести до загострення конфліктів у нестабільних і охоплених війною державах, унаслідок чого підвищується рівень смертності та відбувається значне зниження ВВП.

Про це йдеться в останньому звіті Міжнародного валютного фонду (МВФ), пише Reuters.

Світовий банк щороку переглядає список “нестабільних та постраждалих від конфліктів” держав. Наразі таких країн налічують 39, з них 21 – в Африці. Звіт МВФ охоплює 61 країну, які були в списку з 2006 року. Згідно з документом, кліматичні зміни не викликають конфліктів, однак вони посилюють існуючі заворушення та загострюють інші проблеми, такі як голод і бідність.

Зазначається, що до 2060 року  кількість смертей від конфліктів у нестабільних країнах може зрости майже на 10%, а через зміну клімату із проблемою зіштовхнуться ще 50 мільйонів людей. Попри те, що за останні місяці у світі фіксують все більше рекордних температур повітря, що є доказом зміни клімату, політична воля вжити заходів була підірвана економічною слабкістю, пише Reuters.

Африканські лідери заявили, що багатші країни повинні виділяти більше коштів, щоб допомогти їм адаптуватися до зміни клімату та перейти до споживання і виробництва екологічної енергії, враховуючи, що більшість країн континенту виробляють відносно невелику частку викидів, які спричиняють глобальне потепління. Очікується, що вони спробують досягти єдиної кліматичної переговорної позиції на Африканському кліматичному саміті 4-6 вересня, перед кліматичним самітом ООН COP28 в Об’єднаних Арабських Еміратах, який розпочнеться наприкінці листопада.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>