9.3 C
Kyiv
Неділя, 21 Квітня, 2024

ЄС закликає Іран негайно повернути ядерних інспекторів

У Брюсселі різко розкритикували рішення Ірану позбавити акредитації кількох членів Міжнародного агентства з атомної енергії МАГАТЕ. Згідно з повідомленнями, цей крок торкнувся восьми інспекторів, усі з Німеччини та Франції.

Про це пише DW.

У неділю Європейський Союз розкритикував Іран через його рішення позбавити акредитації кількох ядерних інспекторів ООН.
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило в суботу, що деякі члени їх команди більше не мають дозволу на інспекцію ядерного арсеналу Ірану.

ЄС є координатором ядерної угоди з 2015 року між Іраном і світовими державами, відомої як JCPOA. Блок заявив, що «дуже стурбований» позбавленням акредитації.

«Особливе занепокоєння викликає прямий і серйозний вплив цього рішення на здатність агентства проводити свою діяльність з перевірки, яка включає моніторинг Спільного всеосяжного плану дій [JCPOA]», — сказав речник ЄС.

Він додав, що «ЄС закликає Іран переглянути своє рішення без зволікання».

Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі назвав крок Тегерана “непропорційним і безпрецедентним”. Гроссі розкритикував Іран за перешкоджання «здатності МАГАТЕ ефективно проводити свої інспекції в Ірані».

Міністерство закордонних справ Ірану заявило, що це рішення було прийнято у відповідь на “політичні зловживання” з боку Сполучених Штатів, Франції, Німеччини та Великобританії, усіх ключових учасників СВПД (Спільний всеосяжний план дій щодо ядерної програми Ірану – ред).

Іранські ЗМІ та західний дипломат заявили, що ця подія торкнулася восьми ядерних інспекторів, усі з яких є Францією та Німеччиною.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>