8.3 C
Kyiv
Четвер, 18 Квітня, 2024

ЄС готує на осінь “суттєві пропозиції” щодо розширення

Європейська комісія планує зробити “суттєві пропозиції” щодо розширення Європейського союзу вже у жовтні цього року.

Про це заявив єврокомісар з питань розширення Олівер Варгеї, повідомляє EURACTIV.

“Питання завжди було: чи хочемо ми це зробити? І це перший раз, коли я чую від Європейської Ради, що вони хочуть це зробити – це вітається”, – сказав Варгеї.

Відповідаючи на запитання, чи буде здійсненною ціль президента Європейської Ради Шарля Мішеля до 2030 року, Варгеї сказав, що “все, що ми як ЄС хочемо зробити, є здійсненним”, але підкреслив, що не треба наполягати на конкретному графіку.

“Я не думаю, що це питання дат. Це питання політичної волі та питання виконання. Постачання з боку ЄС, але також і поставки з боку наших країн-партнерів на Західних Балканах або інших трьох країн-кандидатів ([України, Молдови та Грузії – ред.)”, – сказав голова ЄС із розширення.

Його коментарі були зроблені після того, як раніше цього тижня президент Європейської ради Шарль Мішель припустив, що Західні Балкани та інші країни-кандидати на вступ до ЄС, а також ЄС повинні бути готові до розширення до 2030 року.

“Суттєві пропозиції” в жовтні

Варгеї оголосив, що в жовтні, коли очікується, що Європейська комісія представить свої щорічні звіти про прогрес для всіх країн у процесі вступу до блоку, виконавча влада ЄС виступить із “суттєвими пропозиціями”.

“Ми готові виступати навіть зі сміливими пропозиціями – новими – та з новими ідеями”, – сказав Варгеї.

За його словами, плани передусім включатимуть “План зростання”, який уже оприлюднила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн у травні, за допомогою якого ЄС прагне збільшити інвестиції на Західних Балканах, а також план полегшення економічного впливу війни Росії.на Україну.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>