Яценко Антон Володимирович

Яценко Антон Володимирович – український політичний діяч, народний депутат України 6-го, 7-го, 8-го скликань.

maxresdefault (1)

Фото: i.ytimg.

Ародився 13 липня 1977у м Київ, повідомляє Вікіпедія.

Освіта

У 1998 році завершив навчання в Київському економічному інституті менеджменту за спеціальністю — менеджмент зовнішньоекономічної діяльності підприємства, кваліфікацією — менеджер-економіст.

У 2002 році завершив навчання в Київському національному економічному університеті за спеціальністю — правознавство, кваліфікацією — юрист.

Має науковий ступінь доктора економічних наук. Вільно володіє російською, англійською мовами.

Кар’єра

1998 — 2001 рр. — помічник-консультант народного депутата України.

2002–2003 рр. — завідувач інформаційно-аналітичного відділу Управління з суспільно-політичних питань Головного управління з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України.

2003 — 2004 рр. — помічник Першого віце-прем’єр-міністра України.

2004 — 2005 рр. — проректор Київського економічного інституту менеджменту.

2007 р. — в.о. старшого наукового співробітника наукового відділу глобальних систем сучасної цивілізації Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.

Депутатська діяльність

З 2007 року по 2012 р. — народний депутат України VI скликання від Блоку Юлії Тимошенко, голова підкомітету з питань регулювання ринку державних закупівель, державного замовлення, конкурсів та діяльності державних підприємств Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.

З 2011 по 2014 — член Партії регіонів.

10 серпня 2012 року у другому читанні проголосував за Закон України «Про засади державної мовної політики».

На Парламентських виборах в Україні 2012 р. балотувався по одномандатному виборчому округу № 200 (Черкаська область) від Партії регіонів. Пройшов у парламент, набравши 29,9% голосів. Голова підкомітету з питань цінних паперів, фондового ринку, діяльності державних підприємств, операцій, пов’язаних з реалізацією окремих видів майна, діяльності рейтингових агентств Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності.

16 січня 2014, під час Євромайдану, голосував за пакет законів, які стали відомі як «Закони про диктатуру».

Займає посаду голови підкомітету з питань законодавства про адміністративні правопорушення Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Також, він – член групи з міжпарламентських зв’язків з Французькою Республікою, член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Норвегія.

Критика

Був помічений в порушенні ст. 84 Конституції України щодо особистого голосування у Верховній Раді.

Журналістські розслідування

Антона Яценка впродовж значного часу називають «хрещеним батьком тендерної мафії» в Україні. Як з’ясували журналісти «Дзеркала тижня», Яценко через родичів та пов’язаних осіб контролював спілку громадських організацій «Тендерна палата України», яка мала виняткові повноваження з контролю над державними закупівлями.

Журналіст Тетяна Чорновіл опублікувала низку розслідувань, присвячених нібито причетності Яценка до корупційних схем.

Декілька разів (1 вересня і 12 жовтня 2012 р.) ЗМІ оголошували про причетність Яценка до ДТП, проте він спростовував ці повідомлення

Сім’я

Яценко Антон Володимирович вже декілька років одружений на Людмилі Кравчук, разом вони ростять двох чудових діточок.

Усі члени сім’ї Яценко, зокрема сам Антон, є власниками декількох респектабельних квартир у Києві.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...