Ярош Дмитро Анатолійович

Ярош Дмитро Анатолійович – український громадсько-політичний діяч, лідер організації «Правий сектор» (2014—2015).

Народився 30 вересня 1971 року в місті Дніпродзержинськ, – повідомляє Вікіпедія.

Dmytro Yarosh, the leader of the Right Sector union of radical parties and organizations of Ukrainian patriots

Фото: informator.

Біографія

Батько працював на Дніпровському металургійному комбінаті, а мама на вагонобудівному заводі.

У 1988 році закінчив СШ № 24 м. Дніпродзержинськ. Після школи одразу пішов працювати на завод. З жовтня 1989 р. по листопад 1991 р. проходив службу в ракетних військах Радянської армії в Білорусії, а потім під Іркутськом.

З листопада 1988 року включився у національно-визвольну боротьбу. Член Народного руху України з лютого 1989 та Української Гельсинської спілки з червня 1989.

У червні 1994 р. став членом-засновником всеукраїнської організації «Тризуб» ім. С. Бандери.

Керував Кам’янською чотою, Січеславським обласним загоном, Дніпровським куренем, Наддніпрянським кошем.

З 1996 по 1999 роки — голова центрального проводу Всеукраїнської організації «Тризуб» ім. Степана Бандери.

З серпня 1999 по 2002 рік член центрального проводу, відповідальний за діяльність організаційних структур на Наддніпрянщині, та куратор зовнішньо-політичного відтинку діяльності організації.

У 2001 р. завершив навчання на філологічному факультеті Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка.

З 2002 р. Головний інспектор Всеукраїнської організації «Тризуб» ім. Степана Бандери, член Центрального Проводу.

З січня 2005 р. виконував обов’язки Голови Центрального Проводу.

14 серпня 2007 р. на VI Надзвичайному Великому Зборі Всеукраїнської організації «Тризуб» ім. Степана Бандери затверджений Головою Центрального Проводу.

У 2007 р. ініціатор створення та керівник Міжнародного Антиімперського Фронту.

14 жовтня 2010 р. на розширеній нараді Центрального Проводу склав повноваження Голови Центрального Проводу ВО «Тризуб» ім. С. Бандери. З жовтня 2010 р. ініціатор створення та координатор єдиного Націоналістичного руху.

15 липня 2012 р. рішенням старшинської наради Організації проголошений Провідником «Тризубу».

11 листопада 2015 Дмитро Ярош заявив про складення з себе повноважень провідника національно-визвольного руху «Правий сектор».

28 грудня 2015 Дмитро Ярош заявив про вихід з організації Правий сектор та ініціював створення нового громадсько-політичного руху.

Національний рух Дмитро Яроша

18 січня 2015 року анонсовано створення “Національний рух Дмитро Яроша”. Про це повідомила журналістка Олена Білозерська.
“Назва “Національний рух Дмитра Яроша” поки робоче. З часом воно може змінитися. Але рішення включити в назву нового руху прізвище нашого лідера – принципове, від цього ми не відмовимося”, – написала вона на своїй сторінці в Facebook.
За її словами, сам Ярош дуже довго був проти свого імені у назві – “по-перше, від скромності, по-друге, не хотів, щоб про нас говорили – ось саме те, що деякі з вас вже зараз активно строчать в коментарях. Але нам вдалося його переконати”.

Поранення в зоні АТО

21 січня 2014 року Ярош отримав осколкові поранення в зоні проведення АТО. Боєць «Правого сектора» з позивним «Анархіст», який був свідком поранення нардепа, лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша у зоні АТО, розповів, як це сталося. В інтерв’ю «Белсату» він повідомив, що лідер «Правого сектора» їхав у другій машині в колоні з трьох автомобілів: «Нас накрило з «Градів». В машину Яроша – пряме влучення з «Граду». Те, що він живий, – це диво, це Боже провидіння», – розповів боєць.

Від машини фактично нічого не залишилося, у Яроша в двох місцях була поранена рука, поранення було також в шию та голову. «Анархіст» взяв потерпілого до себе в автомобіль, салон якого опинився весь у крові: рани лідера «Правого сектора» сильно кровоточили.

Ярош отримав осколкове поранення руки і обличчя, була проведена операція.

Вибори Президента України 2014

8 березня на прес-конференції в Києві, Дмитро Ярош вперше заявив про намір балотуватися в президенти. Центральна виборча комісія України 1 квітня офіційно зареєструвала його кандидатом в президенти на позачергових виборах 2014 року, як самовисуванця.

Передвиборча програма Дмитра Яроша складалася з 10 пунктів, зокрема зупинення російської агресії та модернізація армії, наведення порядку в правоохоронних та судових органах, люстрація чиновників та подолання корупції, децентралізація влади та соціально-економічні реформи.

За результатами виборів Дмитро Ярош посів 11 місце з результатом 0,7% голосів виборців. Найбільшу підтримку отримав в межах закордонного виборчого округу (2,05%), у місті Києві (1,27%), Дніпропетровській (1,12%), Донецькій(0,79%), Запорізькій (0,76%) Львівській (0,76%) та Харківській (0,75%) областях. Примітним є факт, що в Донецькій області відсоток поданих голосів виборців більший, ніж у будь-якій із західних областей України.

Думки і оцінки

Дмитро Ярошмаловідомий політик, який став відомим лише під час запеклих боїв на Майдані. Ярош не стільки політик, скільки бойовик, і ми ще не знаємо ні його політичних поглядів, ні здібностей. У внутрішній політиціце сильний удар по партії «Свобода», оскільки «Правий сектор» Яроша може відібрати багато голосів у «Свободи» на Західній Україні. У зовнішній політиці пропагандистський матеріал для Росії. Там це буде сприйматися, як «бандити рвуться до влади», – Віктор Небоженко.

Родина

Одружений. Разом з дружиною Ольгою виховує двох дочок: Анастасію та Ірину, сина Дмитра.
Батько (нині покійний) працював на Дніпровському металургійному комбінаті в газовому цеху, був начальником зміни. Мама до пенсії працювала на вагонобудівному заводі  робітничою.
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...