26.5 C
Kyiv
Понеділок, 15 Липня, 2024

Японія почала скидати очищену радіоактивну воду зі зруйнованої АЕС Фукусіма в море

У четвер Японія почала скидати очищену радіоактивну воду із зруйнованої атомної електростанції Фукусіма-1 в море, і цей процес може зайняти 30 років, пише Інформатор з посиланням на Kyodo.

Цього тижня уряд Японії оголосив, що почне скидати воду, яка використовувалася для охолодження розплавленого ядерного палива на станції Фукусіма – 1 в море. Як повідомляється, вода була очищена за допомогою передової системи обробки рідини, здатної видаляти більшість радіонуклідів, окрім тритію.

Скидання води уже розпочалося, очікується, що цей процес триватиме близько 30 років або більше.

«Уряд візьме на себе повну відповідальність, навіть якщо це займе десятиліття», – пообіцяв прем’єр-міністр країни Фуміо Кісіда на початку тижня.

Шінсуке Яманака, голова Японського агентства з ядерного регулювання, заявив, що цей викид є “значним кроком вперед” на шляху до виведення з експлуатації електростанції “Фукусіма-1”. Резервуари, встановлені на Фукусімському комплексі, які наразі містять близько 1,34 мільйона тонн очищеної води, і можуть досягнути межі своєї місткості вже у 2024 році, якщо оператор станції не ініціює скидання води.

Вода буде розбавлена морською водою до 40 % концентрації, дозволеної японськими стандартами безпеки, перед тим, як її скинуть через підводний тунель за 1 кілометр від АЕС.

Незадовго до початку скидання води Tokyo Electric Power Company оголосила, що виміряла максимальну концентрацію тритію в розведеній воді на рівні 63 беккерелів на літр, що набагато нижче граничної межі в 1500 беккерелів.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>