37 C
Kyiv
Середа, 17 Липня, 2024

Ядерна зброя росіян у білорусі змінює архітектуру безпеки в Східній Європі – Дуда

Рішення росії розмістити ядерну зброю в білорусі змінює архітектуру безпеки для країн Східної Європи та фактично для всього альянсу НАТО. Таку заяву зробив президент Польщі Анджей Дуда після зустрічі з президентом Португалії Марселу Ребелу де Соузою.

“Це очевидно змінює архітектуру безпеки у нашій частині Європи. Це змінює архітектуру безпеки у нашому безпесередньому сусідстві, і водночас східного флангу НАТО. А тому насправді це змінює теж ситуацію для усього Альянсу”, — резюмував Дуда.

Дуда також наголосив, що Польща охороняє не лише свої кордони, а й кордони НАТО і Європейського Союзу. Польське керівництво взяло до уваги міграційний тиск з боку білорусі та присутність групи Ваґнера поблизу своїх кордонів. Втім, за словами президента Дуди, Польща, як прифронтова країна, виконує усі свої обов’язки з охорони цієї ділянки кордону.

Президент росії володимир путін, і його білоруський колега олександр лукашенко минулого місяця заявили, що москва вже відправила частину своєї тактичної ядерної зброї до білорусі після оголошення плану в березні. США та НАТО не підтвердили цей крок.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг засудив риторику Москви як “небезпечну та безрозсудну”, але в липні заявив, що альянс не помітив жодних змін у ядерній позиції росії.

Лукашенко каже, що розміщення російської ядерної зброї в його країні має на меті стримати можливу агресію Польщі, яка є членом НАТО, повідомляє Асашейтен Пресс. Водночас вони підкреслюють, що Варшава не робила погроз такого характеру.

Польща відкрито підтримує Україну від початку вторгненням росії. Поляки надають українцям військову, гуманітарну та політичну підтримку в їхній боротьбі. А польське політичне керівництво бере участь у міжнародних санкціях проти росії та білорусі.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>