26.5 C
Kyiv
Вівторок, 16 Липня, 2024

У рф відбулись невдалі випробування ракет “ярс” і “булава”, які є носіями ядерної зброї – розвідка

У росії відбулись невдалі випробування ракет «ярс» і «булава» ― носіїв ядерної зброї.

Про це повідомляє Головне управління розвідки МО України.

«1 листопада 2023 року держава-агресор росія провела невдалі випробування міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 «Ярс», яка є основною у наземному компоненті стратегічних ядерних сил рф», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що запуск ракети «Ярс» із космодрому «плєсєцк» (архангельська обл.) по цілі на полігоні «кура» (камчатка) здійснив бойовий розрахунок 33 ракетної армії ракетних військ стратегічного призначення зс рф.

«За даними ГУР МО України, ракета «Ярс» збилась з курсу, як і під час попередніх командно-штабних навчань стратегічних ядерних сил держави-агресора росії 25 жовтня 2023 року. Так само невдало 25 жовтня 2023 року завершився випробувальний запуск з підводного ракетного крейсера «борей» балістичної ракети РСМ-56 «булава», що вкотре засвідчило її ненадійність», – інформує розвідка.

Зазначається, що серйозні проблеми москва має також із важкою МБР РС-28 «сармат» шахтного базування ― це один з ключових проектів в оголошеному агресором процесі модернізації стратегічних ядерних сил рф.

У ГУР повідомляють, що ракету «сармат» на росії створюють з 2009 року. Згідно з первинними планами москви, її мали прийняти на озброєння ще 5 років тому ― у 2018-му, але дату постійно відтерміновували.

Зрештою, «сармат» прийняли на озброєння лише у вересні 2023-го ― після першого і єдиного повноцінного випробування, проведеного у квітні цього року.

«У порівнянні з виготовленою в Україні МБР РС-20 «воєвода» створена їй на заміну ракета «сармат» позбавлена будь-яких переваг у конструкції, головній частині чи методах подолання протиракетної оборони. Фактично «сармат» ― недопрацьована, недосконала, сира ракета. Залишаються неподоланими складнощі держави-агресора росії і у її намірах вдосконалити повітряний компонент стратегічних ядерних сил. У межах часткової модернізації радянських бомбардувальників Ту-160 та Ту-95С росіяни мають здатність щорічно опрацьовувати 1-2 літаки», – йдеться в повідомленні.

Окрім того, в ГУР повідомляють, що заплановане на 2023 рік постачання нових стратегічних бомбардувальників Ту-160М2 перенесене на більш пізній термін, оскільки росіяни так і не змогли відновити виробництво нової версії двигунів НК-32.

«Усі перелічені проблеми стратегічних ядерних сил держави-агресора рф ― прямий наслідок санкційної політики цивілізованого світу проти москви за розв’язану нею війну проти України, а також неспроможності науково-технічної та промислової баз терористичної росії виготовити необхідні компоненти на заміну імпортним», – зазначає розвідка.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>