У Чехії пенсіонер скоював злочини, аби звинуватити у них мігрантів-ісламістів

Чеського пенсіонера засудили за чотирьох років ув’язнення за акти тероризму, які він спробував представити як атаки джихадистів.

Про це пише ВВС.

71-річний Яромир Балда зрубував дерева, аби заблокувати залізничні лінії й на місці злочину залишав записки з повідомленням “Аллаху Акбар” (з арабської “Бог великий”).

Два пасажирські поїзди зіткнулись із деревами, але ніхто не постраждав.

Крім тюремного ув’язнення, суд призначив чоловіку, який є прихильником ультраправих поглядів, психіатричне лікування. Він заявив, що своїми діями сподівався викликати страх перед мусульманськими мігрантами.

“Я не хотів вдаватися до терору, я хотів протидіяти йому”, – наводять його слова з зали суду в Празі.

Балда також сказав, що на його стан вплинули ліки проти тиску, які він приймав.

Електрик на пенсії залишив дерева на коліях біля міста Млада-Болеслав (Mlada Boleslav), у 50 км на північ від Праги у 2017 році.

Дев’ять пасажирів перебували у першому поїзді, а другому – шість пасажирів і три залізничники, коли потяги на швидкості 80 км/год врізались у дерева

Експерт повідомив, що великим щастям стало те, що поїзди не зійшли з рейок.

Записки, які він залишив на місці злочину, натякали на майбутні напади у Чехії й закликали до насильства проти “чеських невірних собак”, повідомляє сайт новин Novinky.cz.

За повідомленнями місцевих ЗМІ, чеський пенсіонер, який радикалізувався під впливом антимігрантської риторики, став одним з перших у країні, кого засудили за тероризм.

Раніше повідомлялося про те, що мігранти з Африки зі штурмом напали на іспанську територію.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...