26.5 C
Kyiv
Вівторок, 16 Липня, 2024

У бюджеті ФРН зависло питання про 8 млрд євро військової допомоги Україні

У Німеччині правляча коаліція намагається залатати величезну дірку у бюджеті, через яку зависло питання збільшення оборонної допомоги для України наступного року до 8 мільярдів євро.

Про це повідомляє Reuters.

Бюджетний комітет, як вказано, сьогодні, 17 листопада, призупинив остаточні обговорення проєкту бюджету ФРН на 2024 рік, після заборони конституційним судом перерахувати 60 мільярдів євро (65 мільярдів доларів) невикористаних коштів для подолання наслідків пандемії на екологічні ініціативи та підтримку промисловості.

“Остаточні ключові показники бюджету та нові дані про борг будуть оприлюднені після засідання наступного четверга, а не цього тижня, як очікувалося раніше. Один із двох розділів бюджету, який не вдалося фіналізувати, містить такі ключові проекти, як подвоєння військової допомоги Україні до 8 мільярдів євро наступного року”, – пише видання.

“Деякі витрати, заплановані на наступний рік, тепер доведеться скоротити, про що правлячим сторонам, ймовірно, буде важко домовитися”, – вважає головний економіст Commerzbank Йорг Кремер.

Водночас склад бюджетів міністерств було остаточно узгоджено на засіданні комітету, повідомили бюджетники.

Державні обмеження цін на газ та електроенергію, термін дії яких мав закінчитися наприкінці року, продовжено до 31 березня 2024 року, повідомляє німецьке інформаційне агентство dpa.

Однак деякі конкретні розподіли витрат будуть детально обговорюватися наступного четверга, після спеціального засідання у вівторок, на якому буде обговорено вплив рішення конституційного суду.

Як повідомляється, незрозуміло, які з фондів перебувають під загрозою, за винятком спеціального фонду для армії Німеччини обсягом 100 мільярдів євро, на який поширюється окреме конституційне звільнення від “боргового гальма”.

Нагадаємо, Банк розвитку Ради Європи (БРРЄ) схвалив кредит у розмірі 100 млн євро для Міністерства охорони здоров’я України на фінансування відновлення інфраструктури галузі охорони здоров’я, зруйнованої війною. Це перша кредитна операція банку в Україні після приєднання країни 15 червня 2023 року.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>