Таліби захопили провінцію на південь від столиці Афганістану і рано вранці в суботу почали багатосторонній напад на велике місто на півночі.
Про це інформує УНН з посиланням на АР.
Повстанці захопили більшу частину північного, західного і південного Афганістану менш ніж за три тижні до того, як Сполучені Штати збираються вивести свої останні війська, що викликає побоювання з приводу повного перевороту бойовиків або нової громадянської війни в Афганістані.
Таліби досягли району Чар-Асяб, всього в 11 кілометрах на південь від столиці Кабула.
Таліби також атакували північне місто Мазарі-Шаріф з декількох напрямків, викликавши запеклі бої на його околицях. Про жертви поки нічого не відомо.
Президент Афганістану Ашраф Гані виступив в суботу з телезверненням, своїм першим публічним виступом після недавніх завоювань Талібану, в якому він поклявся не відмовлятися від “досягнень” останніх 20 років, що минули з тих пір, як США скинули “Талібан” після терактів 11 вересня.
“Ми почали консультації всередині уряду зі старійшинами і політичними лідерами, представниками різних верств суспільства, а також з нашими міжнародними союзниками, – сказав він. – Скоро результати будуть передані вам, – додав Гані, не вдаючись у подробиці.
Читайте також: Наступ талібів: бойовики захопили Герат – третє за величиною місто Афганістану




