26.5 C
Kyiv
Понеділок, 15 Липня, 2024

росія відкликає ратифікацію договору про заборону ядерних випробувань

Держдума рф у першому читанні ухвалила законопроєкт про відкликання ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Спікер держдуми в’ячеслав володін заявив, що росія робить це нібито через «безвідповідальне ставлення США до глобальної безпеки».

Про це повідомляють росЗМІ та Reuters.

“В інтересах забезпечення безпеки нашої країни ми відкликаємо ратифікацію Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань”, – заявив спікер держдуми рф.

Володін сказав, що в той час, як росія ратифікувала договір 1996 року у 2000 році, Вашингтон не ратифікував його через своє буцімто “безвідповідальне ставлення до питань глобальної безпеки”.

Спікер держдуми рф зазначив, що “російська федерація зробить все, щоб захистити своїх громадян і зберегти глобальний стратегічний паритет”.

Як стверджує Reuters, попри те, що росія відкликає ратифікацію, вона залишиться підписантом Договору і продовжить співпрацювати з Організацією Договору про заборону ядерних випробувань і глобальною системою моніторингу, яка сповіщає світ про будь-які ядерні випробування.

російські офіційні особи заявляють, що відкликання ратифікації не означає, що рф збирається випробовувати ядерну бомбу. І що вона просто приєднується до позиції США. Однак, як повідомляється, експерти з контролю над озброєннями занепокоєні тим, що росія може наблизитися до відновлення ядерних випробувань.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>