Повалій Таїсія Миколаївна

Таїсія Повалій була кандидатом Партії регіонів у жовтні 2012 р. під час парламентських виборів в Україні, зайняла друге місце в партійному списку. Народний депутат України 7 скликання.

taisiya-povaliy1

Фото: startruth.

Біографія

Таїсія Миколаївна Гірявец (Повалій) народилася 10 грудня 1964 р. в селі Шамраївка Сквирського району Київської області в сім’ї Миколи та Ніни Данилівни Гірявец (Конопляна). У 15 років поїхала вчитися до Києва, закінчила Київське вище музичне училище імені Глієра. У 18 років вийшла заміж за музиканта Володимира Івановича Повалія, через рік народила сина Дениса. У 1993 р. пара розлучилася.

У 2010 придбала будинок в Іспанії.

Заміжня, чоловік Ігор Ліхута, – повідомляє Вікіпедія.

Музична кар’єра

Професійну музичну кар’єру розпочала в 19 років. 1984 року закінчила диригентсько-хорове відділення і факультативно академічного вокалу музичного училища імені Глієра. До 1990 року працювала у Київському державному мюзик-холі у вокальній групі та солісткою.

1990 року здобула перемогу в конкурсі «Нові імена» Держтелерадіо СРСР, а 1993 року — на фестивалі Слов’янський базар. 1994 року визнана кращим музикантом року на фестивалі «Нові зірки старого року». Таїсія Повалій двічі отримала премію «Зірка естради року» (1996, 1998).

1998 року перемогла у загальнонаціональній програмі «Людина року», нагороджена орденом Святого Миколая Чудотворця. 2000 року удостоєна орденів «Слава на вірність Вітчизні» другого ступеня, Святої Ганни четвертого ступеня. Нагороджена орденом Святого Станіслава.

В 1996 році Таїсії Повалій присвоєно звання Заслуженої артистки України, а у 1997 — Народної артистки України.

4 грудня 2010 року Таїсія Повалій стає лауреатом премії «Золотий Грамофон» з піснею «Отпусти», записану дуетом зі Стасом Михайловим.

Політична діяльність

17 вересня 2014 року разом з групою депутатів За мир та стабільність відвідала Держдуму Росії. Головне слідче управління МВС відкрило кримінальне провадження за статтею про посягання на територіальну цілісність України.

Відзнаки

Заслужений артист України (7 березня 1996) — з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 Березня, за вагомі здобутки у праці, високу професійну майстерність;

Народний артист України (27 жовтня 1997) — за значний особистий внесок у розвиток національної культури, високий професіоналізм;

2011 року була номінована на премію YUNA у категорії «Найкраща виконавиця» за досягнення у музиці за 20 років.

Критика

Поява Таїсії Повалій в ефірі телеканалу «Інтер» у новорічних програмах з 31 грудня 2014 до 1 січня 2015 років викликала масове обурення у соціальних мережах та блогосфері; згодом заяви з цього приводу зробила велика кількість українських чиновників найвищого рівня, політиків і громадських діячів.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...