0.4 C
Kyiv
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Підступний план: Туреччина, росія і Катар готують власну “зернову угоду” – Bild

Німецька газета BILD опублікувала матеріал, у якому стверджує, що володіє листуванням між МЗС росії та Туреччини щодо нової тристоронньої угоди про поставки зерна як противагу “чорноморській зерновій угоді”, яку розірвала росія.

За даними BILD, у листах від 21, 23 і 28 липня і 7 і 8 серпня йдеться про «тристоронню співпрацю Туреччини, росії і Катара у питанні поставок зерна нужденним країнам».

Основою співпраці є односторонній “меморандум про тристоронню співпрацю”, який передбачає оплачений Катаром і організований Туреччиною експорт російського зерна переважно в Африку.

Як пише Bild, 8 серпня МЗС Туреччини повідомило російське посольство в Анкарі про потребу здійснити тристоронню співпрацю щодо експорту російського зерна “як доповнення до чорноморської ініціативи”.

“Замість того, щоб дозволити росії просто експортувати своє і крадене (з Українт) зерно в бідні країни, Анкара хоче “угоди між ООН і РФ у пакеті з чорноморською ініціативою за участю Туреччини”. Тобто Туреччина хоче зв’язати і взаємно убезпечити російський експорт зерна з українським”, – ідеться в матеріалі Bild.

Як пише видання, у разі якщо угоду за підтримки ООН укладуть, то Україна опиниться перед вибором – або погоджуватися на безпечний експорт “російського” (тобто вкраденого) зерна і припиняти атаки на російські судна, або тоді Україну можуть звинуватити у продовольчій кризі у світі, і при тому що росіяни ледь не щодня атакують українські порти.

За даними Bild, нову угоду можуть укласти вже цими вихідними в Будапешті. Для цього спецрейсом туди вже вилетів глава Татарстану Рустам Мінніханов. Відомо, що 20 серпня до Угорщини також прибуде президент Туреччини Реджеп Ердоган.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>