Парубій Андрій Володимирович

Андрій Парубій — український політик, Голова Верховної Ради України з 14 квітня 2016 року. Член РНБО. 

Народився майбутній політик 31 січня 1971 року у місті Червоноград (Львівська область), – повідомляє facenews.

Ôîòî Íèêîëàÿ Ëàçàðåíêî 17.06.14
Фото: День

Освіта

У 1994 році закінчив історичний факультет Львівського державного університету ім. І. Франка. А також аспірантуру на кафедрі політології та соціології Національного університету ” Львівська політехніка “.

Кар’єра

У 1987 — лаборант Карпатської архітектурно-археологічної експедиції Інституту суспільних наук АН УРСР.

У 1987–1988 — лаборант Верхньодністровської слов’яно-руської археологічної експедиції Інституту суспільних наук АН УРСР.

У 1988–1989 — лаборант Карпатської архітектурно-археологічної експедиції Інституту суспільних наук АН УРСР.

У 1991 — старший лаборант Карпатської архітектурно-археологічної експедиції Інституту суспільних наук АН УРСР.

У 1988 очолив націоналістичну молодіжну організацію — Товариство «Спадщина». Брав участь в національно-визвольному русі, організовував перші в Україні пікети. У 1989 його було арештовано за організацію несанкціонованого мітингу.

З 1990 — депутат Львівської обласної ради, секретар постійної депутатської комісії з питань молоді й спорту.

У 1991 разом з Олегом Тягнибоком був одним з засновників Соціал-національної партії України (СНПУ), перейменованої у 2004 році, як Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

У 1994–1998 — депутат Львівської міськради, голова депутатської групи.

З 1999 — редактор науково-політичного журналу «Орієнтири».

Наприкінці 1999 очолив молодіжне крило Соціал-національної партії України (СНПУ) «Патріот України».

З 2002 — депутат, заступник голови Львівської обласної ради.

Активний учасник «Помаранчевої революції». Під час подій листопада-грудня 2004 був комендантом Українського дому в Києві. Нагороджений пам’ятним знаком «Визначному учаснику Помаранчевої революції». Член політичної ради партії «Наша Україна».

З 2005 — голова партії „Народний союз «Українці!»“, реорганізованої в Громадянське об’єднання «Український дім».

З квітня 2006 по грудень 2007 — депутат Львівської обласної ради від блоку «Наша Україна».

У лютому 2010 року Парубій звернувся до «Європейського парламенту» переглянути свою негативну реакцію на рішення екс-президента України Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері, лідеру «Організації українських націоналістів», звання Героя України.

З 2007 по 2012 — народний депутат України VI скликання від блоку «Наша Україна — Народна самооборона». Голова підкомітету з питань контролю над здійсненням зовнішніх відносин Комітету Верховної Ради у закордонних справах. Член депутатської групи В’ячеслава Кириленка «За Україну!».

3 лютого 2012 написав заяву про вихід з партії «Наша Україна».

6 червня вступив до партії «Фронт змін».

З 2012 по 2014 — народний депутат України VII скликання від ВО «Батьківщина». Голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення інтеграції України в міжнародний науковий та освітній простір Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти.

Євромайдан

 Андрій Парубій на сцені Євромайдану. Київ, 8 грудня 2013 року.

З листопада 2013 по лютий 2014 року координував щоденне функціонування Євромайдану (м. Київ, Майдан Незалежності); був фактичним комендантом і очільником його наметового містечка та керівником загонів Самооборони Майдану.

Після підписання Президентом України Віктором Януковичем і лідерами опозиції 21 лютого 2014 року “Угоди про врегулювання політичної кризи в Україні”, в ніч з 21 лютого на 22 лютого загонами Самооборони, під керівництвом Парубія, був узятий під контроль урядовий квартал в Києві — будівлі Верховної Ради, Адміністрації президента, Кабінету міністрів і МВС.

Парубій добровільно склав депутатські повноваження 17 березня 2014 року у зв’язку призначенням на посаду секретаря РНБО.

Секретар РНБО

27 лютого 2014 року після перемоги Євромайдану і відсторонення Віктора Януковича від влади, указом виконувача обов’язків Президента України Олександра Турчинова, Андрій Парубій призначений Секретарем РНБО. На час його перебування на посаді припали анексія Криму Росією і збройний конфлікт на сході України. Як секретар Ради національної безпеки і оборони, Парубій контролював антитерористичну операцію сепаратистів на сході України.

19 березня Парубій доручив МВС посилити охорону ядерних об’єктів, 24 березня — “провести розслідування на предмет того, наскільки діяльність російських телеканалів відповідає українському законодавству, якщо є там факти розпалювання міжнаціональної ворожнечі, заклики до війни, сепаратизму тощо”.

7 серпня 2014 року оголосив, що подав відставку із займаної посади, додавши, що “в час війни коментувати відставку вважаю неприйнятним”. Того ж дня заяву про відставку підписав Президент Петро Порошенко . 18 серпня виведений зі складу РНБО. Пізніше Парубій пояснив свою відставку існуванням розбіжностей з головою держави. Зокрема, як стверджує Володимир Семків, він критикував мирний план Петра Порошенка, вважаючи його безперспективним.

Нагороди

Орден князя Ярослава Мудрого V ст. (23 червня 2009) — за вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм у захисті конституційних прав і свобод людини та громадянина;

Орден «За заслуги» ІІІ ст. (6 грудня 2006) — за вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм;
Почесна грамота Президента Україниа

Сім’я

Дружина – Парубій Уляна Юріївна. Дочка – Парубій Ярина Андріївна.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...