Лукаш Олена Леонідівна

Олена Леонідівна Лукаш – український юрист, політик, Міністр юстиції України.

Ìèíèñòð þñòèöèè Óêðàèíû Åëåíà Ëóêàø âî âðåìÿ âñòðå÷è ñ ãëàâàìè äèïëîìàòè÷åñêèõ ìèññèé Åâðîïåéñêîãî Ñîþçà, ÑØÀ è Êàíàäû ïî àêòóàëüíûì âîïðîñàì âíóòðèïîëèòè÷åñêîé æèçíè Óêðàèíû â Êèåâå, â ñðåäó, 22 ÿíâàðÿ 2014 ã. Ôîòî Àëåêñàíäðà Äàâûäîâà / ÓÍÈÀÍ

Фото: newsukraine.

Народилась 12 листопада 1976 року у місті Рибниця, Молдавська РСР, – повідомляє Вікіпедія.

Освіта

Сєвєродонецьке ВПТУ № 92.

В 1996 році вступила на юридичний факультет київського приватного Університету «КРОК».

В 1997 році переводиться на другий курс юридичного факультету Академії праці та соціальних відносин Федерації професійних спілок України, яку закінчила в 2000 році отримавши спеціальність «Правознавство», юрист.

Кар’єра

Народний депутат України 6-го скликання з листопада 2007 до березня 2010 від Партії регіонів, № 27 в списку. На час виборів: перший заступник Міністра Кабінету Міністрів України — начальник Управління правового забезпечення, член Партії регіонів. Член фракції Партії регіонів (з листопада 2007). Секретар Комітету з питань правової політики (з грудня 2007). Склала депутатські повноваження 12 березня 2010.

Народний депутат України 5-го скликання з квітня 2006 до січня 2007 від Партії регіонів, № 26 в списку. На час виборів: адвокат, безпартійна. Член фракції Партії регіонів (з травня 2006). Голова підкомітету з питань судоустрою та статусу суддів Комітету з питань правосуддя (з липня 2006). Склала депутатські повноваження 11 січня 2007.

травень 2000 — серпень 2001 — юрист

вересень 2001 — грудень 2003 — директор ТОВ “Агентство «Іменем Закону».

березень 2004 — червень 2005 — старший викладач Української академії зовнішньої торгівлі.

червень 2005 — листопад 2005 — юрист ТОВ “Юридичне агентство «Лібера».

листопад 2006 — листопад 2007 — перший заступник Міністра Кабінету Міністрів України — начальник Управління правового забезпечення.

У квітні 2001 — отримала свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю. Листопад — грудень 2004 — учасник розгляду в Верховному Суді України скарги про визнання недійсними результатів виборів Президента України (представляла інтереси Віктора Януковича).

Член правління ВМГО «Союз молоді регіонів України» (з червня 2005).

З 4 березня 2010 по 5 квітня 2011 — Перший заступник Глави Адміністрації Президента України — Представник Президента України у Конституційному Суді України.

Квітень 2011 — грудень 2012 — радник Президента України — Представник Президента України у Конституційному Суді України.

24 грудня 2012 року призначена Міністром Кабінету Міністрів України.

4 липня 2013 року Президент України своїм указом призначив Олену Лукаш Міністром юстиції України, звільнивши її з посади Міністра Кабінету Міністрів України.

З 28 січня 2014 — виконуюча обов’язки Міністра юстиції України.

Скандали, розслідування

Починаючи з 20 грудня 2013 року, у електронних ЗМІ поширюються підозри про зв’язки Олени Лукаш з ФСБ. Ці інсинуації (станом на 18 березня 2014 року) не були підтверджені фактами і не отримали подальшого розвитку, навіть у вигляді громадського розслідування.

28 лютого 2014 року Генеральна прокуратура України скерувала запит до Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України з вимогою негайно затримати осіб, які причетні до масових вбивств активістів у центрі міста Києва в період з 18 по 22 лютого 2014 року, в тому списку і колишній міністр юстиції Олена Лукаш.

Порушення кримінальних справ

За інформацією Еспресо TV, під час подій Євромайдану зникла з України і переховувалася від слідства.

За інформацією речника СБУ, Олена Лукаш переховувалась на території приватного маєтку в Києві, і не виходила на контакт зі слідством.

Адвокат Олени Лукаш Юрій Іващенко заявив, що вона постійно співпрацювала зі слідством і неодноразово надавала слідчому свої пояснення.

Андрій Портнов написав у своєму Facebook: «Олена весь цей час жила в Києві, її діти щодня ходили в школу, а правоохоронці добре знали, де вона знаходиться». Він висловив думку, що Лукаш затримали, «щоб збалансувати негативний інформаційний крен по Корбану і показати, що в країні немає виборчого правосуддя».

10 вересня 2015 року Служба безпеки України оголосила в розшук колишнього міністра юстиції Олену Лукаш. Інформація про розшук була оприлюднена на сайті Міністерства внутрішніх справ України у розділі «особи, які переховуються від органів прокуратури». Екс-міністр підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем). На сайті МВС України зазначено, що суд виніс постанову про затримання підозрюваної з метою приводу.

5 листопада 2015 прокурор ГПУ Владислав Куценко повідомив під час прес-конференції в СБУ, що Олена Лукаш повернулася в Україну, і була затримана в Києві. Затримала її під час спецоперації Служба безпеки України. Генеральна прокуратура України підозрює Олену Лукаш у розкраданні державних коштів (ст. 191 Кримінального кодексу України), а також у службовому підробленні (ст. 366). Йдеться про проведення тендерів в період літо-осінь 2013 року. Саме тоді, за даними прокуратури, Лукаш, зловживаючи обов’язками міністра юстиції, за змовою з іншими працівниками Мін’юсту фактично штучно провела тендерні процедури з метою реалізації загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства ЄС. У процесі реалізації цієї програми, як стверджує прокуратура, вона заволоділа державними коштами у розмірі більше 2,5 млн гривень.

6 листопада 2015 року Генеральна прокуратура України наполягла на арешті Олени Лукаш без обрання для неї альтернативного запобіжного заходу. Того ж дня Печерський районний суд Києва обрав Олені Лукаш запобіжний захід у вигляді 2-місячного утримання під вартою з альтернативою звільнення під заставу 5,1 млн гривень. Президент компанії «Смарт-Холдинг», депутат Верховної Ради України Вадим Новинський вніс 5 115 600 гривень на рахунок Печерського районного суду Києва як заставу за Олену Лукаш. 7 листопада адвокати Лукаш заявили про відмову Служби безпеки України виконати рішення суду в частині звільнення своєї підзахисної під заставу. 8 листопада керівництво СІЗО СБУ, в якому знаходиться Лукаш, відмовилося приймати документи, що підтверджують оплату застави, посилаючись на вихідний день і внутрішні інструкції.

9 листопада співробітники ГПУ вивезли Олену Лукаш із СІЗО. Того ж дня Генеральна прокуратура України заявила про зобов’язання Олени Лукаш носити електронний браслет для контролю за її пересуванням. Після виконання технічних процедур, пов’язаних з носінням електронного браслета, Лукаш залишить будівлю Генпрокуратури і поїде додому. Близько 19:00 9 листопада колишній міністр юстиції Олена Лукаш залишила будівлю Генеральної прокуратури України, попередньо здавши слідчому закордонний і внутрішньодержавний паспорти

Заява Лукаш

9 листопада 2015 Олена Лукаш заявила в коментарі УНІАН, що просить ГПУ допитати її у справах про злочини проти Майдану: «П’ять діб я просила мене допитати. Тепер буду шукати зацікавлених у цьому осіб. Можливо, оголошу прокурора в розшук… Його звуть Деркач Олександр Сергійович».

Державні нагороди

Заслужений юрист України (7 жовтня 2010) — за вагомий особистий внесок у реалізацію державної правової політики, зміцнення законності та правопорядку, високий професіоналізм у захисті конституційних прав і свобод громадян.

Сім’я

Мати, Любов Василівна (1948) — пенсіонер.

Чоловік, Ілляшов Григорій Олексійович (1965) — колишній голова Служби зовнішньої розвідки України.

Сестра, Лукаш Тетяна Леонідівна (1979) — з 01.06.2007 член ЦВК, з червня 2007 секретар ЦВК.

Має двох дітей.

 

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...