3.3 C
Kyiv
Субота, 20 Квітня, 2024

Німеччина передала Україні снаряди для Gepard, виготовлені на новій лінії

Німеччина передала Україні десятки тисяч боєприпасів для зенітного встановлення Gepard. Снаряди було виготовлено на новій виробничій лінії компанії Rheinmetall.

Про це повідомляє Міністерство оборони Німеччини.

Боєприпаси для зенітної установки Gepard, яка успішно застосовується в Україні для відбиття російських атак, зокрема щодо цивільних об’єктів, тепер виробляються в Німеччині. Раніше постачання до Німеччини йшло зі Швейцарії. Однак, ця країна неодноразово відмовлялася передавати їх в Україну.

Як зазначив міністр оборони Борис Пісторіус, Німеччина продовжить підтримувати Україну в тих областях, які є сильними сторонами: артилерія, боєприпаси та наземна протиповітряна оборона.

“Я радий, що ми так швидко і без бюрократичних процедур розпочали виробництво, і хочу подякувати всім учасникам за чудову роботу. Ми ще раз показуємо, що на Німеччину можна покластися”, – сказав він.

Нова лінія

У лютому 2023 року Міністр оборони Німеччини заявив на засіданні Контактної групи з оборони України в Брюсселі про ініціативу з виробництва.

Підписаний у лютому контракт із бюджетом у 168 млн євро включає постачання загалом 300 тисяч снарядів. Для цього необхідно було відновити виробництво старих боєприпасів із використанням нових засобів. Незважаючи на цей складний процес, перші боєприпаси в Україну вдалося доставити майже через 7 місяців з моменту підписання контракту.

На сьогодні Німеччина поставила Києву 46 зенітних установок Gepard і поставить ще шість. Gepard успішно використовується в Україні, особливо для захисту від дронів, і для захисту критично важливих об’єктів інфраструктури від віроломних атак з боку російських збройних сил.

Для цієї системи озброєння в Україну постачаються два типи боєприпасів. З одного боку, це 150 тисяч набоїв підкаліберного боєприпасу типу APDS-T (Amour-Piercing-Discarding-Sabot – Tracer), який містить пенетратори з важких металів і особливо підходить для боротьби із захищеними цілями. З іншого боку, це 150 тисяч пострілів класичних фугасно-запальних боєприпасів типу HEI-T (високошвидкісний вибухово-запальний – трасуючий) призначений для ураження зенітних цілей. Вони використовуються для боротьби з повітряними цілями, такими як літаки або керовані ракети.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>