Княжицький Микола Леонідович

Микола Леонідович Княжицький –  український журналіст, голова редакційної ради телеканалу ТВі, народний депутат України 7-го та 8-го скликання.

knyazhitskiy_13febr_1

Фото: espreso.

Народився  2 червня 1968 року у Львіві, – повідомляє Вікіпедія.

Ранні роки

Народився 2 червня 1968 року у родині освітян.

1985 року поступив на факультет журналістики Київського державного університету, диплом отримав у 1992. Навчання на два роки було перервано військовою службою — з червня 1986 до травня 1988.

Наприкінці 1990-х здобув другу вищу освіту на факультеті міжнародного права і бізнесу Інституту післядипломної освіти Львівського національного університету іменні Франка.

Кар’єра

Після служби у війську, паралельно з навчанням у ВНЗ почав працювати за спеціальністю. З лютого 1989 до січня 1991 спеціальним кореспондентом редакції інформації Держтелерадіо УРСР, ведучим програми «Вечірні новини» та кореспондентом Центрального телебачення в Україні («Телевізійна служба новин»).

З лютого 1991 до січня 1992 — завідуючий кореспондентського пункту спільного радянсько-канадського підприємства телерадіокомпанія «Міст». Кореспондент в Україні програми Вєсті Російської державної телерадіокомпанії, програма почала виходити в ефір з 13 травня 1991.

З лютого по червень 1992 року — спеціальний кореспондент політичного аналізу та прогнозу Держтелерадіо України, співведучий з Олександром Ткаченко програми «Вікна». З липня 1992 до листопада 1994 директор Центру телевізійної творчості (телепрограма «Вікна»). Один з ініціаторів створення мережі недержавних станцій УНІКА.

У 1992 році проти нього було відкрито кримінальну справу за наклеп, яку вів виконувач обов’язків начальника головного слідчого управлінння ГПУ Болібок. Адвокатами у справі були Юрій Айвазян і Віктор Ніказаков. За кілька місяців справу під тиском преси та громадськості було закрито.

З грудня 1994 року до жовтня 1998 президент ЗАТ «Міжнародний медіа центр—СТБ», ведучий програми «Рейтинг». З 1997 президент телеканалу СТБ та ведучий телепрограми «Вікна-тижневик».

З вересня 1998 року президент, а від 2 жовтня 1998 до 17 листопада 1998 голова правління державної акціонерної компанії«Українське телебачення і радіомовлення» та президент «Національної телекомпанії України».

Від грудня 1998 до квітня 1999 року голова адміністративної ради ЗАТ «Міжнародний медіа центр-СТБ».

З 16 березня 1999 до 20 квітня 2000 та від 18 травня 2000 по 29 березня 2002 був членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (за квотою Верховної Ради). Перебуваючи у відпустці при балотуванні до Верховної Ради, був достроково знятий з посади.

Надалі працював директором та був співласником (9 % пай) компанії «Медіадім», що володіла активами телеканалу Тоніс та Газети 24. Після того як низка журналістів, зокрема Віталій Портников, звільнилися з газети та телеканалу, звинувативши власників (можливим головним бенефіціарієм названо Олександра Костеріна) у спробах запровадити цензуру, Микола Княжицький в листопаді 2007 року також пішов з компанії. Публічно оголосивши про рейдерське захоплення своєї частки з боку Костеріна, який на той момент був головою Партії Зелених України.

З 2008 Микола Княжицький разом з частиною співробітників, які звільнилися з компанії «Медіадім», започаткував новий проект — телеканал ТВі («International Media Company»). Княжицький обіймає посаду головного директора ТВІ, також на телеканалі веде щотижневу авторську передачу «Вечір з Миколою Княжицькм».

У квітні 2012 року Княжицький повідомив в ефірі ТВі про тиск на телеканал з боку податкових органів, оскільки на ТВі прийшла чергова податкова перевірка, попри те, що за кілька місяців до цього канал уже перевіряли. Через два тижні Княжицький заявив, що співробітники податкової міліції «почали тероризувати» осіб, які надавали послуги телеканалу. Податкова служба заявила, що «телеканал скористався послугами конвертаційно-транзитного угруповання на суму понад 2,2 млн грн.».

У липні 2012 року податкова повідомила про порушення кримінальної справи стосовно Княжицького за ухилення від сплати податків на суму понад 3 млн гривень. За словами Княжицького, телеканал при сплаті податків зараховував неповернене йому державою ПДВ. Прес-служба президента Януковича випустила повідомлення про те, що президент висловив своє занепокоєння і доручив перевірити законність відкриття справи. У той же час телеканал без попередження було відключено кабельною мережею «Тріолан» у 11 містах Україні. Представник організації «Репортери без кордонів» назвав те, що відбувається, залякуванням українських журналістів перед виборами. США закликали владу України припинити переслідування за цією справою і забезпечити плюралізм і незалежність ЗМІ. У результаті прокуратура скасувала постанову податкової міліції про порушення кримінальної справи проти Миколи Княжицького.

У 2013 році відкриває свій телеканал – “Еспресо TV”. Є його власником, генеральним директором. Ведучий програми “Вечір з Миколою Княжицьким”. Телеканал стає популярним під час Євромайдану і донині є одним із провідних інформаційних телеканалів України.

Політична кар’єра

Балотувався, як самовисуванець на парламентських виборах 2002 року, в мажоритарному окрузі № 117 (Львівська область). Вибори програв — посів друге місце з 14,4 % голосів, поступився нашоукраїнцю Павлу Качуру. Судився щодо результатів голосування, проте програв в апеляційному суді Львівської області. Зі слів самого Княжицького саме з його балотуванням до Верхової Ради пов’язане його раптове звільнення з посади члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

У 2005 році був обраний членом президії політичної ради партії Трудова Україна.

30 липня 2012 року стало відомо, що Княжицький балотуватиметься до Верховної Ради України за списком об’єднаної опозиції «Батьківщини» під 11-м номером. На час кампанії він взяв відпустку з посади гендиректора ТВі. Ставши народним депутатом, очолив підкомітет з питань телебачення і радіомовлення Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації.

З 27 листопада 2014 р. — народний депутат України. Обраний по Загальнодержавному багатомандатному округу від партії «Народний фронт». З 4 грудня 2014 — Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності. М. Княжицький є автором Проекту про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи державного управління в книговидавничій сфері (№3084), в якому пропонується створити український Інститут книги. Проте, ця пропозиція отримала критичну оцінку Української бібліотечної асоціації, яка вказала на низку положень, що суперечать Конституції та Законам України. Також Княжицький є одним із авторів законопроекту «Про внесення змін до деяких Законів України щодо запровадження контрактної форми роботи в галузі культури та конкурсної процедури призначення керівника державного чи комунального закладу культури» (№ 2669-д), що був негативно сприйнятий мистецькою громадськістю.

Критика

Микола Княжицький потрапив до списку «Вороги преси – 2012/2013» Національної спілки журналістів України через відсутність прозорості медіавласності та цензурування матеріалів на телеканалі «ТВі» та посів 8-ме місце за результатами антирейтингу «Вороги преси в Україні 2012», який був створений Незалежною медіа-профспілкою України спільно з Інститутом масової інформації, через знищення репутації цього телеканалу.

Особисте життя

Окрім української володіє також англійською, польською та російською мовами.

Захоплюється літературою.

Сім’я

Дружина — Княжицька Лариса Францівна, в дівоцтві Чеховська, Микола та Лариса разом закінчили ВНЗ, прес-менеджер, 1970 року народження.

Сини — Княжицький Леонід Миколайович, 1992 року народження та Княжицький Антон Миколайович, 2014 року народження.

Донька — Анастасія, 2005 року народження.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...