Мельничук Сергій Петрович

Мельничук Сергій Петрович – засновник та колишній командир батальйону «Айдар», колишній народний депутат Верховної Ради України VIII скликання під №3 від «Радикальної партії».

e26b25e7-8adf-471c-b99c-43ae4ff6b46b_cx0_cy11_cw0_mw1024_s_n

Фото: focus.

Біографія

Сергій Мельничук народився 26 січня 1972 року в Українській РСР. Дані про ранній період життя дуже мізерні. Вищу освіту здобув у військово-технічній області. Сергій Петрович — кваліфікований радіоінженер. Навчання пройшов з 1989 по 1994 роки.

У 1994 році Сергій Мельничук вступив до військової служби у технічну службу ракетного дивізіону. Виріс за рангом до заступника командира дивізіону та старшого інженера. У званні майора за станом здоров’я зі складу збройних сил України Сергій Петрович був звільнений.

З 2007 року по 2014 рр. майбутній народний депутат Мельничук Сергій займався бізнесом, почав з посади керуючого в області постачання в інженерній компанії, закінчив заступником її генерального директору. До конфлікту на Сході України Сергій Мельничук займав посаду генерального директора ВАТ «Материк-М».

Політика

За часів Майдану Мельничук Серій Петрович був сотником Самооборони Майдану. На початку конфлікту був ініціатором створення і став першим комбатом батальйону «Айдар», який спочатку поповнювався активістами Майдану.

На хвилі піару та самопіару перший командир «Айдару» Мельничук був обраний у Верховну Раду України. Заявив про розбіжності з комбатом «Донбасу» Семеном Семенченком. З’ясування відносин доходили аж до мордобою.

22 травня 2015 р. проти нардепа Мельничука було відкрито кримінальну справу, і Сергій Петрович був оголошений у розшук. З червня з нього була знята депутатська недоторканість, пізніше – відкликаний мандат.

Включений до виборчого списку Радикальної партія Олега Ляшка під № 3 на дострокових виборах до Верховної Ради 2014.

30 січня та 2 лютого 2015 «за дії, які дискредитують звання народного депутата України та порушення присяги народного депутата» Сергій Мельничук виключений з фракції Радикальної партії.

В інтерв’ю 30 січня, 2 та 3 лютого Сергій Мельничук сказав, що «по обидві сторони конфлікту воюють брати-слов’яни, а польові командири ополченців – це місцеві мешканці», і закликав до прямих переговорів з ними. «Потрібно домовлятися в різних форматах. Потрібно вести формати не тільки з Росією, але й залучати польових командирів. Тому що їх досить багато, і якщо їх все-таки переконати, то можна домовитися. Ми ж усі українці. Так, ми воювали, але про все можна домовитися й швидше зупинити цю вбивчу війну. Тому що з обох сторін гинуть наші. І навіть російські солдати, які гинуть, я думаю, повинні жити. Це наші брати-слов’яни».

3 березня 2015 року вступив до депутатської групи “Воля народу” Ігоря Єремеєва, покинувши Радикальну партію Олега Ляшка.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

Поширюйте матеріал

Загрузка...