Кириленко Іван Григорович

Кириленко Іван Григорович – заступник голови партії ВО «Батьківщина».

APX7012

Фото: ba.org.

Народився 2 жовтня 1956 в селі Берестове Бердянського району Запорізької області, – повідомляє Вікіпедія.

Освіта

У 1978 році отримав диплом Дніпропетровського сільськогосподарського інституту, отримавши спеціальність агронома, 1991‒го — закінчив Академію суспільних наук при Центральному комітеті КПРС.

Кандидат історичних наук. З 2001 року є доктором економічних наук.

Член-кореспондент Національної академія аграрних наук України (відділення регіональних центрів наукового забезпечення агропромислового виробництва, з грудня 2002).

Політичні амбіції

У парламент третього скликання пройшов від лазаренківської Громади, у фракції якої полягав у 1998-1999 рр. Після цього був членом фракції Батьківщина, яку очолює майбутньої опальної опозиціонеркою Юлією Тимошенко.

На виборах-2002 керував центральним виборчим штабом прокучмівського блоку За єдину Україну! з Володимиром Литвином на чолі. Потім був членом фракції Єдина Україна і Аграрники України.

У Верховну Раду V та VI скликань пройшов за списками Блоку Юлії Тимошенко, став членом тимошенківської партії Батьківщина. Після позачергових виборів 2007-го і переходу Ю.Тимошенко і її правої руки Олександра Турчинова на роботу в уряд очолює фракцію БЮТ. У парламенті різних скликань Кириленко був членом Комітету з питань АПК, земельних ресурсів та соціального розвитку села, очолював Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту Член групи Єдність, входив до Комітету з питань європейської інтеграції (відповідав за співпрацю з Євросоюзом і СОТ) .

Психологічний портрет

Після торішнього призначення Ю.Тимошенко Прем’єр-міністром України осиротіла фракція БЮТ довірила Кириленко роль свого лідера. Як видно, не випадково, адже сама Тимошенко вважає його своїм хрещеним батьком і вчителем в політиці. Кар’єра батька вражає низкою високих злетів і відсутністю гучних падінь і скандалів навколо його персони. Причому, навіть в період вкрай непростих взаємин Тимошенко і її оточення з Секретаріатом Президента Ющенко, що склалися після розпаду у вересні 2008-го коаліції БЮТ-НУНС і напередодні швидких президентських виборів. Так, спостерігачі вважають, що чергова спроба влади екстрадувати засудженого в США екс-прем’єра П.Лазаренка спрямована проти нинішнього глави Кабміну. При цьому І.Кириленко спокійно дозволяє собі заявляти про те, що періодично підтримує контакти зі своїм колишнім шефом і одіозним персонажем української політики. І, говорячи про скандальну історію навколо Лазаренка, висловлювати співчуття, що так вийшло.

Парламентська діяльність

Вперше отримавши мандат народного депутата Верховної Ради України II скликання 1995 року (Павлоградський виборчий округ № 96 Дніпропетровської області, висувався трудовим колективом), потім п’ять разів поспіль обирався парламентарієм. Член Комітету з питань АПК, земельних ресурсів та соціального розвитку села.

До Верховної Ради ІІІ скликання пройшов від ВО «Громада», членом фракції якої був з травня 1998 по березень 1999 року (по виборчому округу № 36 Дніпропетровської області).

Потім (березень 1999 — лютий 2000) входив до складу фракції «Батьківщина» під проводом Юлії Тимошенко. Голова Комітету з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту.

На парламентських виборах‒2002 отримав мандат народного депутата Верховної Ради України IV скликання від виборчого блоку «За єдину Україну!» (№ 16 списку). Голова підкомітету з питань співробітництва з Європейським союзом, Світовою організацією торгівлі та Організацією Чорноморського економічного співробітництва Комітету з питань європейської інтеграції.

До Верховної Ради V та VI скликань пройшов від Блоку Юлії Тимошенко (обидва рази під № 70 списку БЮТ).

З травня 2006 року — член фракції БЮТ, поповнив ряди партії «Батьківщина». Голова підкомітету з питань координації співробітництва з ЄС Комітету з питань європейської інтеграції.

Після позачергових парламентських виборів‒2007 і переходу Ю. Тимошенко а також Олександра Турчинова на роботу в уряд у грудні того ж року стає головою фракції БЮТ. Член Комітету з питань європейської інтеграції.

На парламентські вибори‒2012 у складі ВО «Батьківщина» пройшов до парламенту України VII скликання (№ 15 виборчого списку) — член фракції «Батьківщина». У грудні 2012 року увійшов до складу Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції, голова підкомітету з питань економічного та секторального співробітництва між Україною.

народний депутат України 7-го скликання, член фракції ВО “Батьківщина”.

Родина

Одружений. Разом з дружиною Зінаїдою виховують дочку.

Нагороди та регалії

Відзначений державними нагородами, кавалер орденів за «За заслуги» ІІ ступеня та «Знак Пошани»;

Має почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України».

Декларація про майновий стан і доходи

Загальна сума сукупного доходу 289 790 грн. (заробітна плата, інші виплати та винагороди 253 090 грн. + 36 700 грн.дохід від викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту).

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...