Комітети Ради розглядають законопроект про безперешкодну роботу ЗМІ під час виборів

Комітети Верховної Ради України розглядають проект Постанови про заходи необхідні для безперешкодної роботи засобів масової інформації у період виборчого процесу виборів Президента України у 2019 році.

Законопроект опубліковано на сайті Верховної Ради, її авторами є 25 депутатів, які усвідомлюють небезпечність фальсифікацій на виборах.

“Метою проекту Постанови є усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у висвітленні передвиборчої кампанії з виборів Президента України у 2019 році, запобігання можливим зловживанням з боку контролюючих органів при проведенні перевірок діяльності засобів масової інформації”, – повідомляється у пояснювальній записці.

Постанова:

Виходячи з необхідності безумовного забезпечення конституційних гарантій на свободу слова в Україні, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, створення належних умов для творчої діяльності журналістів, забезпечення плюралізму думок у матеріалах друкованих та електронних засобів масової інформації, усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у висвітленні передвиборчої кампанії виборів Президента України у 2019 році, а також недопущення припинення діяльності засобів масової інформації інакше як за рішенням їх засновника (співзасновників) або суду, Верховна Рада України постановляє:

1. Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо припинення перевірок засобів масової інформації відповідними службами органів виконавчої влади і державними установами у період проведення передвиборчої кампанії з виборів Президента України у 2019 році.

2. Державній фіскальній службі України вжити заходів щодо припинення перевірок засобів масової інформації у період передвиборчої кампанії з виборів Президента України у 2019 році.

3. Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення вжити заходів щодо припинення перевірок телерадіоорганізацій у період передвиборчої кампанії з виборів Президента України у 2019 році, за винятком перевірок стосовно порушень,

передбачених у пункті 8 статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».
4. Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення не застосовувати санкції до телерадіоорганізацій за результатами перевірок, проведених до набрання чинності цією Постановою, в період передвиборчої кампанії з виборів Президента України у 2019 році.

5. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття

Раніше ІНФОРМАТОР повімомляв, що Верховна Рада заборонила громадянам РФ бути спостерігачами на українських виборах.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...