16.5 C
Kyiv
Неділя, 14 Квітня, 2024

Голова МЗС Польщі зробив заяву про нинішню політику України

Голова МЗС Польщі Збіґнєв Рау заявив, що нинішня політика України є для поляків “не тільки шкідливою і болючою, а передусім образливою”.

При цьому він наголосив, що Польща вірить в перемогу України та не буде стояти осторонь.

«Порівняння Польщі та росії, які останніми днями з’явилися у заявах українських політиків, є вкрай образливими для польського суспільства. Вони ведуть до глибокого переосмислення польської свідомості щодо України та українців, не лише колективно, але передусім індивідуально. У тих самих домівках, де ми спонтанно приймали українських біженців, за столиками, де слухали розповіді про їхню долю, сьогодні ми дивуємося, як можна в одному ряду згадувати поляків і росіян, які кривдять українців», – написав Рау у Х (Twitter).

Він зауважив, що Польща, як і Україна, протягом століть була жертвою російського імперіалізму, який намагався підкорити поляків, чи то в 1939 році в Польщі, чи в 2022 році в Україні, зґвалтуваннями, пограбуваннями, депортаціями та розстрілами.

«Допомога нашого уряду Україні та українцям стала можливою завдяки розумінню, співчуттю та симпатії до України майже кожної польської родини. Тому нинішня політика України є для нас не тільки шкідливою і болючою, а передусім образливою. Важко припустити, що це швидко забудеться. Тому це шкідливо для України. Разом ми багато втрачаємо від цього. Ми віримо в перемогу України. Ми не будемо стояти осторонь. Але ми не дозволимо торгувати нашими відносинами з Польщею в ім’я приватних статків і чужих інтересів, ворожих Польщі та Україні», – зазначив Рау.

Він заявив, що потрібна буде титанічна робота, щоб відновити довіру польського суспільства до доброї волі української влади.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>