9.3 C
Kyiv
Неділя, 21 Квітня, 2024

Голлівудські сценаристи домовилися про припинення 5-місячного страйку

Сценаристи в США кажуть, що досягли попередньої угоди з босами студій, згідно з якою вони можуть припинити страйк, який тривав майже п’ять місяців. Гільдія письменників Америки (WGA) заявила, що йдеться про “виняткові умови – зі значними перевагами та захистом для сценаристів”.

Про це пише ВВС.

Це найтриваліший страйк, який вплинув на Голлівуд за десятиліття, і призупинив виробництво більшість кіно- та телевиробництва.

Страйк, який почався 2 травня, коштував економіці Каліфорнії мільярди доларів.

Зазначається, що Керівництво Гільдії письменників WGA та члени профспілки повинні погодити трирічний контракт з Альянсом продюсерів кіно і телебачення, перш ніж повернутися до роботи.

У повідомленні гільдії про запропоновану угоду говориться, що деталі все ще повинні бути завершені, і вона поки що не скасовує страйк, але «на сьогоднішній день вони призупиняють пікетування WGA».

Страйк призвів до закриття багатьох головних американських шоу – популярних серіалів і нічних ток-шоу. Окрім проблем із зарплатою, автори побоюються впливу штучного інтелекту, який потенційно може витіснити їхні таланти.

Постраждали багато пов’язаних підприємств, зокрема кейтерингові підприємства, постачальники костюмів та оператори.
Останніми днями керівники Netflix, Disney, Universal і Warner Bros Discovery особисто відвідали переговори.

З середини липня страйкують і актори Голівуду – їх представляє 160-тисячна профспілка виконавців SAG-AFTRA.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>