Домбровський Олександр Георгійович

Домбровський Олександр Георгійович – був членом політради партії Народний союз «Наша Україна».

dombrovskiy

Фото: vinbazar.

Народився 7 липня 1962, м. Калинівка Вінницької області.

Коротка біографія

Одружений. Разом з дружиною Іриною виховали сина Андрія та доньку Тетяну. Народився 7 липня 1962 року в місті Калинівка Вінницької області. Батько — інженер-будівельник, мати була працівником бібліотеки (передчасно померла). Після закінчення Калинівської середньої школи № 3 у 1979 році вступив до Вінницького політехнічного інституту на факультет автоматики і телемеханіки, який закінчив з відзнакою.

Після закінчення інституту працював на комсомольській роботі, був обраний першим секретарем Вінницького міськкому комсомолу.

Кар’єра

У 1990 році закінчив аспірантуру та працював науковим співробітником науково-дослідної частини кафедри Вінницького політехнічного інституту. Протягом 1990–1991 років очолював відділ зовнішньоекономічних досліджень Вінницького міського центру НТТМ. Згодом був призначений директором зовнішньоторговельної фірми підприємства «Центр».

З 1995 року — президент акціонерного товариства «Подільський центр ділового співробітництва». Наступні роки — директор підрозділу «Філіал № 2» виробничого об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова».

У 1998 році був обраний депутатом Вінницької міської ради, очолював постійну комісію з питань промисловості, будівництва, транспорту та зв’язку.

З квітня 2002 року — Вінницький міський голова. Переміг у передвиборчих перегонах зі значним відривом.

Під час Помаранчевої революції Вінницька міська рада, де головував Домбровський, не визнала результати другого туру. Олександр Георгійович послідовний прихильник Віктора Ющенка, член Комітету національного порятунку.

У лютому 2005 року призначений головою Вінницької обласної державної адміністрації.

14 жовтня 2008 року, під час чергового загострення політичної кризи в країні, подавав у відставку через конфлікт з чиновниками секретаріату президента.

Олександр Домбровський єдиний з усіх губернаторів, хто зберіг свою посаду на чолі ОДА протягом каденції президента Віктора Ющенка. 6 квітня 2010 року звільнений з посади голови ОДА президентом Віктором Януковичем.

Після приходу до влади Віктора Януковича і Партії регіонів Олександр Домбровський вийшов з дискредитованої партії «Наша Україна». На виборах до обласної ради восени 2010 він пішов у складі партії «Єдність», провів у склад ради і очолив фракцію «Єдність Вінниччини», але не зміг, як сподівався, посісти посаду голови, поступившись регіоналу Сергію Татусяку. Також після цих виборів створив Інститут глобальних трансформацій.

У березні 2011 Олександр Домбровський заявив, що не планує повертатися у владу й повідомив про свій відхід від активної політичної діяльності.

На виборах до Верховної ради 2012 року кандидат у народні депутати у окрузі № 11.

З грудня 2012 року — народний депутат України 7-го скликання. Член Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин. Безпартійний. Позафракційний.

8 лютого 2013 р. за позовом Юрія Кармазіна, Євгенія Угля і Анатолія Дацка до ЦВК ВАСУ визнав недостовірними результати виборів народних депутатів в одномандатних округах № 11 (Вінниця) та № 71 (Закарпатська обл.), де обрані відповідно Олександр Домбровський та Павло Балога. ВАСУ скасував постанови ЦВК в частині реєстрації вказаних народних депутатів і визнав відсутність у них статусу і повноважень народних депутатів України.

22 лютого 2014 року Верховна Рада України відновила його у статусі народного обранця.

Кандидат економічних наук, автор низки наукових праць з питань міжнародної економіки та систем управління.

Президент Петро Порошенко призначив депутата Верховної Ради Олександра Домбровського (позафракційного) позаштатним радником Президента. Про це сказано в указі №781 від 13 жовтня.

Декларація про майновий стан і доходи

Згідно з декларації за 2011 рік. Загальна сума сукупного доходу 304954 грн.(Членів сім’ї 11455 грн.) Заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору 204392 грн.(Членів сім’ї 11455 грн.)

Нагороди та відзнаки

Заслужений економіст України (22 червня 2007) — за вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня Конституції України.

У 2004 році визнаний переможцем у номінаціях «Людина року» та «Мер року».

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...