Богомолець Ольга Вадимівна

Богомолець Ольга Вадимівна – народний депутат України (фракції “Блоку Петра Порошенка”). Голова комісії Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

2014-05-15bogomolec_Olga

Фото: rss-catalog.

Біографія

Народилася 22 березня 1966 року в Києві, в сім’ї потомствених медиків, – повідомяє Вікіпедія.

Докторська династія Богомолець – найстаріша в Україні, існує з другої половини XIX століття. Ольга Богомолець належить до чернігівської гілки стародавнього литовсько-руського роду Оліферович-Прочан, що відбувається з Вітебського воєводства. За збереженим письмовими джерелами історія роду простежується до середини XV століття.

У 1989 році закінчила з відзнакою Київський медичний інститут (нині Київський Національний медичний університет ім. Богомольця).

У 1993-1994 рр. навчалася в Медичному університеті штату Пенсільванія і Інституті дерматопатології Бернарда Акермана (Філадельфія, штат Пенсільванія, США).

Після повернення з США заснувала власну Клініку лазерної медицини, нині відому як Інститут дерматології та косметології доктора Богомолець.

З 2003 року по теперішній час – головний лікар цього Інституту.

З грудня 2004 року по жовтень 2005 року була особистим лікарем президента України Віктора Ющенка. Член Американської академії дерматології, Європейської Академії дерматології і венерології, Нью-Йоркської академії наук.

Автор понад 70 науково-дослідних робіт з дерматології. Власник 9 патентів на винаходи в цій галузі медицини.

Ініціатор і організатор щорічної загальнонаціональної акції День меланоми.

Політична кар’єра

2005–2008 роки — депутат Київської міської ради. На вибори 2005 року пройшла до Київради за списком «Нашої України» у першій п’ятірці під № 3, в 2006 році перейшла у фракцію «Столичні реформи», яка, в свою чергу, була частиною більшості Леоніда Черновецького. Очолювала постійну комісію з охорони здоров’я та соціального захисту Київської міської ради. Однак у 2008 році заявила про свій вихід з депутатського корпусу Київради 

27 березня 2014 року підготувала документи в ЦВК щодо балотування на посаду Президента України.

28 березня 2014 року старт кампанії для збору коштів на грошову заставу кандидата в Президенти України Ольги Богомолець. За перший день кампанії завдяки громадській активності та небайдужості, менш ніж за 24 години від початку збору, на рахунку було вже 2 500 000 гривень. Більш того, Богомолець оприлюднила повний список людей, що внесли кошти на рахунок, в знак подяки до своїх прихильників.

29 березня 2014 року подала документи до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатом на пост Президента України шляхом самовисування. За два дні з моменту оголошення про бажання балотуватися на найвищу посаду в країні на рахунки волонтери та меценати з усіх регіонів України допомогли зібрати суму, якої не вистачало для застави у ЦВК.

1 вересня 2014 року призначена позаштатним радником Президента України з гуманітарних питань.

26 жовтня 2014 року обрана народним депутатом України за списком Блоку Петра Порошенка. Очолила парламентську комісію з питань охорони здоров’я.

2015 рік – координатор з питань створення першої в Україні Військово-медичної доктрини.

Політичні амбіції

Ольга Богомолець відмовилася від посади віце-прем’єра з гуманітарних питань. Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook. “Я, Ольга Богомолець, сьогодні вночі відмовилася від запропонованої мені посади віце-прем’єра з гуманітарних питань в новому уряді” – заявила вона. Богомолець відзначила, що в подальшому буде виконувати свою роботу, необхідну людям на всіх майданах країни, і максимально сприяти єдності нашої держави. Богомолець не доказала причин відмови від посади віце-прем’єра з гуманітарних питань в уряді народної довіри.

Відзнаки та нагороди Ольги Богомолець та її Інституту дерматології та косметології

2004 р. — «Вибір року»;

2004 р. — Подяка Незалежної ради з питань якості медичної допомоги;

1994 р. — Почесна нагорода «За Гуманізм» Союзу Чорнобиль;

1998 р. — Почесний диплом видання «Життя славетних людей» Американського бібліографічного інституту;

2005 р. — Орден св. великомучениці Варвари Української Православної Церкви (КП);

2008 р. — Орден Святого Рівноапостольного Князя Володимира 3 ст.;

2009 р. — Орден Пресвятої Богородиці;

2012 р. — Орден ікони Богородиці Почаївської (УПЦ МП);

2013 р. — Орден Святої Рівноапостольної Ольги (УПЦ МП).

Скандали

У липні 2013 року відомий у Радомишлі правозахисник та активіст політичної партії «Демократичний альянс», колишній кореспондент газети «Сільські вісті» Віктор Топольницький судився з власницею приватного музейного комплексу “Замок Радомисль” Ольгою Богомолець, яка відгородила частину річки Мика біля замку і змушувала до оплати місцевих мешканців за прохід до річки через огороджений парк. Правозахисник вважав, що земля з річкою навколо замку захоплена незаконно. Ще раніше в травні 2013 депутат Радомишльського райради Роман Руденко заявляв, що Богомолець «привласнила» берег річки і позбавила можливості проходу до місця відпочинку місцевих жителів.

11 липня 2013 року, коли мало відбутись засідання у Радомишльському районному суді, Топольницького жорстоко побили i покалічили біля власного подвір’я. Втім, у той же час Топольницький вів справи не лише проти «Замку Радомишль», а й проти міського голови Олександра Ткачука, сама ж Ольга Богомолець стверджує, що не має жодного стосунку до побиття.

За твердженням «Демальянсу» також ще в 2012 році директор київської юридичної фірми «Партнер» Ігор Кирилюк, який захищав інтереси Богомолець, погрожував дружині Топольницького. Богомолець на прес-конференції запевнила, що до побиття не причетна і звинуватила Топольницького в здирництві, стверджуючи, що активіст вимагав в неї гроші за закриття судової справи.

Особисте життя

Має чотирьох дітей: Андрія (перше заміжжя, батько — лікар), Катерину і Анну (друге заміжжя, батько — американець українського походження), Софію (третє заміжжя, батько — юрист і колекціонер Олексій Шереметьєв).

Чоловік — Ігор Вікторович Кирилюк, адвокат, президент адвокатської фірми «Паритет». За твердженням «Демальянсу», у 2012 році захищав інтереси Богомолець, погрожував дружині Топольницького. Має двох синів від першого шлюбу.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...