Левус Андрій Мар’янович

Андрій Мар’янович Левус –  заступник голови Служби безпеки України (з 26 лютого 2014 до 24 листопада 2014), народний депутат України 8-го скликання.

7f12fcca62bb4170b7d71d33466ae1d2

Фото: anews.

Народився 9 серпня 1979 року у м. Стрий Львівської області, – повідомляє Вікіпедія.

Освіта

Закінчив Стрийську середню школу № 3.

У 2002 році закінчив історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка.

Кар’єра

Трудовий шлях Андрія Левуса розпочався після закінчення вишу того ж 2002 року.

Є одним з координаторів руху «Вільні люди».

Входить до складу організаційного комітету «Опору».

Активний учасник протестних акцій, що охопили Київ восени 2013 року, був керівником комендатури Самооборони Майдану. Заступник Голови СБУ (2014; Президент Петро Порошенко звільнив заступника голови Служби безпеки України Андрія Левуса (указ №891 від 24 листопада 2014 року).

Політична кар’єра

На парламентських виборах 2014 р. був № 23 у виборчому списку «Народного фронту». За результатами голосування стає народним депутатом України. Голова підкомітету з питань державної безпеки Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.

Родина

Левус Андрій одружений. Подружжя виховує двох синів.

Нагороди

Медаль «За працю і звитягу» (2014 р.).

Довідка

Андрій Левус є давнім соратником народного депутата Андрія Парубія. Знайомий з Валентином Наливайченком з 2009 року.

Андрій Левус відомий також тим, що подав до Вищого адміністративного суду позов про визнання протиправними дій Президента України Віктора Януковича стосовно підписаного договору між Україною та РФ з питань перебування Чорноморського флоту РФ на українській території. Як зазначалось у ЗМІ, Андрій Мар’янович не поділяє того, як проходить процес обміну полоненими, зокрема, те, що це здійснюється майже кулуарно, не публічно, і звинувачує у цьому Медведчука. Як відомо, Андрій Левус звернувся до ГПУ перевірити причетність Медведчука до проведення сепаратистських форумів, які проходять в Києві, Харкові, Дніпропетровську, Запоріжжі та Одесі.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...