Дещиця Андрій Богданович

Андрій Богданович Дещиця –  український дипломат, надзвичайний і повноважний посол, виконувач обов’язків Міністра закордонних справ України з 27 лютого по 19 червня 2014 року.

maxresdefault (3)

Фото: youtube.

Народився 22 вересня 1965 в селі Спасів на Львівщині, – повідомляє Вікіпедія.

Життєпис

У 1989 закінчив Львівський державний університет імені Івана Франка.

У 1995 закінчив Альбертський університет (Едмонтон, Канада), де отримав кваліфікацію магістра з історії. Кандидат політичних наук (1995).

Володіє англійською, російською та польською мовами.

У 1996–1999 — прес-секретар, перший секретар Посольства України в Республіці Польща.

У 1999–2001 — старший координатор Програми ПАУСІ (Польсько-Українсько-Американська Ініціатива про співпрацю) в Україні.

У 2001–2004 — радник Посольства України у Фінляндській Республіці.

Вересень 2004 — серпень 2006 — радник-посланник Посольства України в Республіці Польща.

Серпень 2006 — грудень 2007 — речник Міністерства закордонних справ України. 4 грудня2007 — 9 жовтня 2012 — Надзвичайний та Повноважний Посол України у Фінляндії. 3 жовтня 2008 — 9 жовтня 2012 — Надзвичайний та Повноважний Посол України в Ісландії за сумісництвом. Жовтень 2012 — лютий 2014 — посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України. Січень — грудень 2013 — Спеціальний представник Чинного голови ОБСЄ з урегулювання конфліктів.

З 27 лютого 2014 – 19 червня 2014 — в.о. Міністра закордонних справ України.

З 13 жовтня 2014 року призначений Надзвичайним і Повноважним Послом України в Польщі.

Женевські домовленості у результаті чотиристоронніх переговорів Україна—ЄС—США—Росія

Представляв Україну на чотиристоронніх Женевських переговорах щодо врегулювання збройного конфлікту між Росією та Україною за участі вищих дипломатичних представників України, ЄС, США та Росії 17 квітня 2014. Попри принципові розбіжності між позиціями України, США та ЄС з одного боку та РФ — з іншого, сторони дійшли консенсусу, прийнявши Женевську заяву, яка мала закласти фундамент для деескалації напруженості в Україні. Протягом перших днів після Женевської зустрічі український уряд здійснив низку кроків у напрямі реалізації Женевських домовленостей, що було визнано та схвалено керівництвом ЄС та США. Натомість, згідно оцінок багатьох лідерів ЄС та США, імплементація Женевських домовленостей була зірвана з боку Російської Федерації. Схвальну оцінку зусиллям української влади щодо реалізації Женевських домовленостей зокрема надано у Висновках Ради міністрів ЄС із закордонних справ щодо України від 12 травня 2014 р.

Підписання «політичної частини» Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Активно просуває євроінтеграційний курс зовнішньої політики України у напрямі підписання та імплементації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Добився підписання «політичної частини» Угоди про асоціацію між Україною та ЄС 21 березня 2014 р. Разом із «економічною частиною», яка має бути підписана до кінця червня 2014 р., Угода про асоціацію є важливим кроком у напрямі набуття Україною членства в Європейському Союзі, як це передбачено Законом України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» від 2010 року.

Прогрес у лібералізації візового режиму з ЄС

Під керівництвом А.Дещиці досягнуто прогрес у напрямі лібералізації візового режиму з ЄС. 27 травня Європейська комісія схвалила перехід України до другого етапу лібералізації візового режиму з ЄС, визнавши, що Україна створила всі необхідні законодавчі, політичні та інституційні рамки і досягла відповідності вимогам першої фази візового діалогу.

Підтримка позиції України Моніторинговою місією ООН з прав людини

МЗС сприяло підготовці Другої доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, підготовлену за підсумками роботи в Україні Моніторингової місії ООН з прав людини у період 2 квітня — 6 травня. У документі надано високу оцінку крокам української сторони, спрямованим на виконання Женевських домовленостей, насамперед щодо проведення конституційної реформи та децентралізації влади. Доповідь Місії спростовує звинувачення у порушеннях в Україні прав меншин, в тому числі російської, що були сфабриковані як привід для окупації Росією Автономної Республіки Крим. Натомість, Місія ООН визнала факти численних порушень прав населення Криму внаслідок російської окупації, передусім, у сферах забезпечення права на життя, свободу і безпеку людини, політичних, економічних й соціальних прав і прав меншин. Окрему увагу Управління Верховного комісара ООН з прав людини приділило порушенням прав людини на Сході України внаслідок незаконної діяльності збройних угруповань.

Дипломатичний ранг

Надзвичайний і Повноважний Посол України.

Родина

Батько Богдан Федорович, працював начальником пошти у Сокалі, у 1990-і роки проводив тут перші мітинги за Україну. Мати працювала фельдшером і медсестрою.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...