26.5 C
Kyiv
Понеділок, 15 Липня, 2024

Зробимо усе можливе, щоб на наступний саміт НАТО була база для політичного рішення запрошення України – віцепрем’єр

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в ефірі національного телемарафону заявила, що Україна зробить усе можливе для того, щоб до наступного саміту НАТО була база, яка приведе до взаємосумісності з Альянсом і політичного рішення про запрошення.

Стефанішина розповіла, що лише під час Вільнюського саміту НАТО у липні цього року Україна переконалася, що країни-союзники мають усвідомлення, що вона стане повноправним членом Альянсу. За її словами, раніше було “багато політичних обіцянок”, через що у ході обговорення документів саміту деякі лідери європейських країн говорили: “Даючи будь-які обіцянки, ми маємо бути впевненими, що ми їх виконаємо”.

“Рішення про те, що Україна стане членом НАТО ухвалене майже в епіцентрі повномасштабної війни, яка триває в Європі. Воно вже є дуже історичним. І сама декларація Вільнюського саміту передбачає запрошення України в НАТО за певних умов”, – сказала віцепрем’єр.

Вона додала, що українська сторона була і залишається упевненою у тому, що на Вільнюському саміті можна було досягнути політичного консенсусу і отримати політичне запрошення в НАТО.

“Ми зробимо усе можливе, щоб на наступний саміт або найближчу політичну нагоду ми мали солідну базу, яка приведе нас до сумісності з Альянсом, і, можливо, політичного рішення. Безумовно, це в першу чергу залежить від фронту”, – заявила Стефанішина.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>