0.6 C
Kyiv
Середа, 21 Лютого, 2024

Зеленський створює образ корумпованої України, – Чалий

Причетність президента України Володимира Зеленського до офшорного скандалу і розслідування Pandora Papers негативно вплине на імідж України.

Про це в ефірі “Прямого” надзвичайний і повноважний посол України в США (2015-2019) Валерій Чалий.

Дипломат переконує, що така ситуація б’є по репутації і президента і країни. Чалий наголошує, що це може змінити ставлення західних партнерів до Києва.

“Я бачив ці всі публікації. Це дійсно б’є по президенту, по Україні. Вже не буде такого сприйняття. Та й його не було, в принципі. Дуже це погана історія для нас. Тому що зміцнюється образ України як корумпованої країни з офшорними компаніями, які використовуються. Звичайно, це буде в мінус. І в мінус серйозний”, – Валерій Чалий, Надзвичайний і повноважний посол України в США (2015-2019).

Експосол України у США зауважив, що саме завдяки законодавству Штатів у розслідуванні Pandora Papers немає американських політиків.

“Але я хочу вам про Америку. Південна Дакота, 370 мільярдів – це не та ж сама історія. Тому що вони хочуть зараз це виправляти. Але в цих Pandora Papers немає американських політиків. Знаєте чому? Тому що вже законодавство так спрацювало, що перед тим, як в Конгрес іти конгресмену чи сенатору, він не буде тримати такі кошти”, – пояснив дипломат.

“Тобто це інше в Америці. Ці кошти в Делавері, в Південній Дакоті, у Вісконсині контрольовані, там все прозоро. Тобто це скоріше про мінімізацію якраз податків. А у нас – це сховати від своїх людей і закордонних спостерігачів, що насправді відбувається. В цьому плані це ніяк не може вплинути на імідж України”, – додав Чалий.

Він запевнив, що реакція України та Офісу президента є дуже важливим чинником у формуванні реакції США на причетність Зеленського до офшорного скандалу. Він також додав, що іноземні ЗМІ планують ще декілька матеріалів щодо офшорів світових політиків.

“Потрібні відповіді, потрібні швидкі відповіді, бо ця історія не закінчиться. Washington Post буде публікувати кілька матеріалів. Тому я очікую все-таки, що в наступні дні ми почуємо реакцію не тільки на Банковій людей, які не мають взагалі статусу державного службовця, а прессекретаря президента чи самого президента”, – переконує Валерій Чалий.

Читайте також: Pandora Papers: журналісти розкрили причетність Зеленського до таємних офшорів

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>