0.4 C
Kyiv
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Зеленський підписав закон про створення парку-пам’ятки на території “Межигір’я”

Президент Володимир Зеленський підписав закон про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Межигір’я” на території колишньої резиденції президента-втікача Януковича.

Про це йдеться на офіційному порталі Верховної ради.

Відомо, що народні депутати підтримали законопроєкт щодо створення парку “Межигір’я” 14 липня.

Площа майбутньої пам’ятки садово-паркового мистецтва становитиме 138,5937 га. Парк створюється на землях державної власності на території Вишгородського району Київської області.

Розпорядником землі буде Кабмін. Усі земельні ділянки надаватимуться парку в постійне користування.

Також буде сформовано спеціальну адміністрацію, яка займатиметься перетворенням парку на пам’ятку, контролюватиме дотримання природоохоронного законодавства.

Новий парк сприятиме захисту рідкісних видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги, що зустрічаються у цій місцевості.

“Межигір’я” – колишня приватна резиденція експрезидента Віктора Януковича в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області, яку він займав з 2002 по 2014 роки. З 1935 до 2007 року Межигір’я було державною урядовою резиденцією, поки не було виведено в приватну власність. 23 лютого 2014 Верховна Рада України прийняла постанову про передачу “Межигір’я” у державну власність.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>