16.5 C
Kyiv
Неділя, 14 Квітня, 2024

Закликав до масових вбивств. Повідомлено про підозру очільнику “медіахолдингу “ДНР”

Повідомлено про підозру зраднику й очільнику так званого “медіахолдингу “ДНР” Романа Беседіну, який закликав до масових вбивств українців.

Про це повідомляє пресслужба Служби безпеки України.

Як пише СБУ, зрадник позиціонує себе як один із ключових рупорів Кремля в тимчасово окупованому Донецьку. В 2018 році він добровільно очолив ворожий “медіахолдинг”, який зареєстрований в Росії, а також  об’єднує всі друковані видання захопленої частини Донецької області.

Беседін входить до найближчого оточення терориста Дениса Пушиліна й особисто  сприяв його призначенню до лав прокремлівського органу пропаганди.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії фігурант один з перших розгорнув широку агіткампанію на підтримку “приєднання” тимчасово окупованого Донбасу до складу Росії. Для цього він наказав підлеглим пропагандистам активно висвітлювати “паспортизацію” й робити фейкові публікації про псевдореферендум 2022 року.

“Крім того, Беседін використовував підконтрольні видання для поширення закликів до участі у незаконних виборах РФ у вересні цього року. На цих же ресурсах він агітував за маріонеткових “кандидатів” Кремля та “інформував” про сфальсифіковані підсумки фейкового плебісциту”, – додає СБУ.

Зраднику повідомлено про підозру за сімома статтями Кримінального кодексу України, а саме:

  • ч. 3 ст. 109 – дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади;
  • ч. 2 ст. 110 – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України;
  • ч. 1 ст. 111 – державна зрада;
  • ч. 1 та ч. 5 ст. 111-1 – колабораційна діяльність;
  • ч. 1 ст. 111-2 – пособництво державі-агресору;
  • ч. 1 ст. 258-3 – участь у терористичній групі чи терористичній організації;
  • ч. 3 ст. 436-2 – виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників.

Наразі тривають комплексні заходи для притягнення зрадника до відповідальності.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>