9.3 C
Kyiv
Неділя, 21 Квітня, 2024

Заходи з боротьби з корупцією в МОУ саботовані посадовими особами

Міністр оборони України Олексій Резніков ініціював заходи з боротьби з корупцією в МОУ, зокрема створення Антикорупційної ради та переформування Управління запобігання та виявлення корупції. Однак ці заходи були саботовані посадовими особами МОУ.

Олександр Геращенко

Після гучних скандалів із закупівлями продуктів, іншого майна в МОУ, та затриманням Заступника Міністра оборони України ШАПОВАЛОВА В’ячеслава Володимировича (17.11.2021 – 24.01.2023), Міністр оборони України РЕЗНІКОВ Олексій Юрійович ініціює створення Антикорупційної Ради при Міністерстві оборони України та переформування Управління запобігання та виявлення корупції, яке виявилось недостатньо ефективним, в Департамент з питань запобігання та виявлення корупції МОУ. Керівником Депаратаменту призначається – СТЕПАНЯН Сергій Левонович, який разом з директором Департаменту кадрової політики МОУ ЯЦИНОЮ Олегом Валентиновичем, координує питання створення Антикорупційної ради при Міністерстві оборони України, та обрання її членів.

Олег Яцина

До складу Антикорупційної ради входять Генадій КРИВОШЕЯ та Олександр ГЕРАЩЕНКО – син колишнього керівника Концерну «Техвоєнсервіс» та державної установи 28 Управління начальника робіт ГЕРАЩЕНКА Володимира Івановича (2018 – 2019 рр.), який був звільнений за невиконання умов контракту та корупційні (інші) правопорушення, в тому числі пов’язані з забудовою земель оборони, та мав корпоративні права в інших юридичних особах приватного права, який на даний час продовжує судитись з Міноборони. Включення до ради Олександра ГЕРАЩЕНКА порушує вимоги Положення про Антикорупційну раду та створює конфлікт інтересів. Крім того, ГЕРАЩЕНКО Володимир Іванович є фігурантом кримінальних проваджень пов’язаних навколо будівництва житлових комплексів на вулиці Поліській (ЖК «Вудсторія»), та вулиці Бориспільській 18 (ЖК «Чарівне місто») на землях оборони, замовником будівництва яких є 28 УНР.

Генадій Кривошея

В період 2018-2019 років Управління нормативно-методичного забезпечення та моніторингу володіння, використання та розпорядження нерухомого майна і земель керівником, якого був ЗАКУТНІЙ Борис Михайлович, поглиблено займалось вивченням питань повноти виконання договорів інвестиційної забудови за небюджетні кошти на землях оборони, вивченням питанням законності будівництва, замовником яких виступав 28 УНР. ЗАКУТНІЙ Б.М. особисто знайомий з ГЕРАЩЕНКО В.І.

Діяльність Управління нормативно-методичного забезпечення та моніторингу володіння, використання та розпорядження нерухомого майна і земель та ЗАКУТНЬОГО Б.М. спрямовував та координував Заступник Міністра оборони України ШАПОВАЛОВ В.В., який призначив на посаду заступника начальника Головного управління майна та ресурсів ЛІСОВСЬКОГО Юрія Вікторовича, за напрямком капітального будівництва на землях оборони.

В подальшому, за ініціативи Міністра РЕЗНІКОВА О.Ю., як один із заходів антикорупційної політики, Головне управління майна та ресурсів переформоване шляхом його поділу на окремі структурні підрозділи: Головне управління капітальних вкладень; Головне управління земель оборони та фондів; Управління корпоративної політики; Управління відчуження та утилізації надлишкового військового майна, які почали свою роботу з 01.02.2023.

Перед арештом Заступник міністра ШАПОВАЛОВ В.В. впливає на призначення начальником Головного управління капітальних вкладень (ГУКВ) ЛІСОВСЬКОГО Ю.В. та начальником Головного управління земель оборони та фондів (ГУЗОФ) ЗАКУТНЬОГО Б.М.

Борис Закутній

Відповідно до наказу Міноборони від 26.01.2023 № 46 діяльність ГУКВ та ГУЗОФ спрямовує та координує Державний секретар МОУ ВАЩЕНКО Костянтин Олександрович, якому також підпорядковується Департамент кадрової політики ЯЦИНО О.В., без участі якого протягом багатьох років відбувається призначення директорів державних підприємств та інших ключових посадових осіб в МОУ, одним з таких (своя людина) є директор державного підприємства МОУ «Київський механічний завод» ТАРАСЕНКО Валерій Іванович, якому органом функціонального управління – Управління корпоративної політики (УКП) пропонується відмовити в продовжені контракту керівника державного підприємства за незадовільні фінансово-економічні показники та інші порушення умов контракту.

Костянтин Ващенко

ЛІСОВСЬКИЙ Ю.В. та ЗАКУТНІЙ Б.М. опрацьовують питання забудови земель оборони та здійснюють постійний тиск на УКП щодо передачі функції замовника будівництва по вже укладеним договорам від державних підприємств МОУ до ГУКВ, в тому числі по договорам укладеними 28 УНР. Однією з причин зазначеного також є необхідність вводу в експлуатацію першої черги будівництва по ЖК «Чарівне місто» на вулиці Бориспільській в місті Київ та ЖК «Модерн» на вулиці Івана Франка в місті Одеса, де наявні ознаки порушення умов договорів, а терміни вводу в експлуатацію зірвані.

У зв’язку з необхідністю лобіювання інтересів ЛІСОВСЬКОГО Ю.В. та ШАПОВАЛОВА В.В., долучення старих керівників державних підприємств з негативною репутацією до корупційних схем направлених на реалізацію намічених цілей та призначення на посади зручних людей, за підтримки Антикорупційної ради при МОУ, Департаменту кадрової політики МОУ та Державного секретаря МОУ, здійснюється тиск на УКП, а його робота поступово починає блокуватись апаратом Міністерства оборони України, державним секретарем ініціюється заміна керівника УКП. Підставою стала викладена 31.07.2023 членом Антикорупційної ради Генадієм КРИВОШЕЄЮ за безпосередньою участю Олександра ГЕРАЩЕНКА на особистій сторінці в соціальній мережі Facebook публікації щодо результатів вибіркової перевірки діяльності окремих питань державних підприємств Міністерства оборони України з негативним висвітленням інформації щодо діяльності УКП та в цілому Міністерства оборони України. Зокрема, аналогічні публікації були висвітлені 01.08.2023 в засобах масової інформації на деяких інтернет ресурсах (obozrevatel.com, telegraf.com.ua), в тому числі російською мовою на телеграм каналі “Новое издание”, яке пов’язано з шеф-редактором підсанкційного видання “Шарий.net” Ольгою Шарій.

Таким чином, ініційовані Міністром оборони України РЕЗНІКОВИМ О.Ю. заходи боротьби з корупцією в МОУ були саботовані посадовими особами МОУ, особи які мають безпосереднє відношення до корупційних та інших правопорушень в МОУ залишились на посадах, а деякі з них забезпечили участь зручних осіб в антикорупційних органах МОУ для лобіювання своїх інтересів. Старі керівники знайшли зв’язок з новим керівництвом, щоб продовжувати старі корупційні схеми, афери, в тому числі в сфері будівництва.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>