-2.2 C
Kyiv
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

За проросійські заяви на похороні бійця ЗСУ попу на 12 років заборонили релігійні посади

Глибоцький районний суд Чернівецької області визнав священнослужителя Української Православної Церкви винним у колабораціонізмі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 2 листопада.

23 березня 2023 року на кладовищі села Черепківці відбулося поховання загиблого українського військового. Священник звернувся із промовою до понад шістдесяти людей: «…Донбас і Крим не наші землі, що там російськомовні люди і українців там ненавидять, тому не треба туди йти… Америка буде воювати з Росією на території України, що ми зараз і бачимо, що зараз і робиться».

Він публічно заперечив збройну агресію РФ проти України, тимчасову окупацію частини території України, публічно закликав до підтримки рішень чи дій держави-агресора, до невизнання державного суверенітету України на тимчасово окуповані території.

До суду надійшла письмова заява, що священник повністю визнає свою вину за ч.1 ст. 111-1 КК. Він погодився на спрощений розгляд обвинувального акта без його участі.

Йому призначили покарання у виді заборони на 12 років обіймати посади в релігійних організаціях та вести діяльність, повʼязану з публічними виступами.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>