0.4 C
Kyiv
Понеділок, 11 Грудня, 2023

“За неявку до військкомату відключать воду і газ”. В Україні спростували черговий фейк росіян

У мережі поширили інформацію, що нібито у Тернополі за неявку до військкомату погрожують відключити газ і гарячу воду. Однак це – фейк.

Про це повідомляє Telegram Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Російські пропагандисти запустили фейк, що комунальна служба Тернополя розсилає призовникам листи з проханням прийти до територіального центру комплектування, інакше у їхній домівці відключать газ і гарячу воду. Фото таких “листів» поширюються у соцмережах.

“Текст “листа” містить багато помилок, за якими, вочевидь, стоїть російська рук”. Наприклад, у тексті використано слово “согласно” замість “згідно з”. А призовників закликають прийти до ТЦК до 18 січня 2023 року, хоча від цієї дати вже минуло більше ніж пів року”, – зазначили у центрі.

Також у “листі” йдеться про те, що газ і воду відключать згідно з законом “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, однак насправді неявка за повісткою до ТЦК для уточнення даних карається штрафом, а не відключенням комунальних послуг. Окрім того, поки діє воєнний стан, заборонено припиняти надання житлово-комунальних послуг населенню.

Публікацію з “листом” прокоментували й в Тернопільському обласному ТЦК: у коментарі StopFake там заявили, що поширена інформація є абсурдною вигадкою.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>