-2.8 C
Kyiv
Неділя, 10 Грудня, 2023

З рахунку “Конкорду” списали, а людям не віддали – ФГВФО досі не розрахувався з сотнями фізосіб

Багато фізичних осіб, які мали отримати власні кошти, що опинились заблокованими у банку «Конкорд» під час його ліквідації, досі не отримали їх, оскільки вони загрузли на транзитних рахунках через бездіяльність ліквідатора банку – Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

За чинними нормами, задоволення наступної черги кредиторів – клієнтів та вкладників банку, який перебуває у стані ліквідації, починається після повного задоволення вимог попередньої черги. Раніше Фонд повідомив про те, що вимоги третьої черги кредиторів, до якої входять фізичні особи, задоволені, і почалася робота з наступними чергами.

Однак, за інформацією агентства, близько двох сотень фізосіб, серед яких вкладники та деякі вже колишні співробітники «Конкорду», до цього часу не отримали кошти з транзитних рахунків. Проблема виникла через те, що ці клієнти робили розрахунки у період, коли вони ще могли використовувати платіжні засоби, і гроші вже були списані з їх особистих рахунків, але не вийшли за межі банку.

Зазначимо, що швидкість вирішення цього питання цілком залежить від Фонду, оскільки робота з транзитними рахунками у цьому випадку не регламентована нормативною базою – фактично, питання полягає у тому, аби «взяти й зробити».

Додамо, що, за інформацією агентства, серед тих, хто досі не отримав виплати, є й ті, хто наразі боронить Україну від російської військової агресії.

Правління Національного банку України ухвалило рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Акціонерного товариства «АКБ «КОНКОРД» з 1 серпня 2023 року. Виплати розпочалися 21 серпня. Загальна сума гарантованого відшкодування, яка була призначена до виплат вкладникам банку, становила 647 млн грн.

Задоволення вимог кредиторів третьої черги реєстру акцептованих вимог кредиторів банку, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду від 31 серпня, тривало з 11 вересня. Для четвертої групи була погоджена виплата обсягом 78 млн 74 тис. 125,60 грн, а для шостої — 85 тис. 792,56 грн відповідно. Виплати цим групам стартували з 28 вересня. А виплати сьомій черзі («інші вкладники та юридичні особи (бізнес) – клієнти банку, які не є пов’язаними з банком особами» – ред.) почалися з 9 жовтня. Загальна сума вимог цієї черги становить 564,2 млн грн.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>