9.3 C
Kyiv
Неділя, 21 Квітня, 2024

Єврокомісар з енергетики закликала до поетапної відмови від російського скрапленого газу

Європейський Союз має скоротити експорт російського скрапленого природного газу (СПГ) та прагнути його повної відмови.

Про це заявила комісар ЄС з енергетики Кадрі Сімсон, повідомляє Reuters.

Сімсон повідомила, що за останні 12 місяців ЄС імпортував 12,4 млрд російського СПГ. Обсяг цього року може бути таким самим, як у 2022 році, або навіть вище, сказала вона на конференції у Варшаві.

Імпорт російського ЗПГ до Європи у період із січня до липня зріс на 40% порівняно з аналогічним періодом 2021 року, до війни проти України. І це незважаючи на плани ЄС відмовитися від російського викопного палива до 2027 року. Блок уже заборонив морський імпорт російської сирої нафти та нафтопродуктів, таких як дизельне пальне.

“Ми можемо і маємо скоротити експорт російського СПГ, щоб повністю відмовитися від нього”, – сказав Сімсон.

Єврокомісар вважає, що Європарламент і Єврорада мають погодитися на включення в газовий пакет надійних положень, що дозволяють державам-членам індивідуально обмежувати, де це дозволяє безпеку поставок, доступ до експорту російського СПГ.

Сімсон сказала, що перед зимовим сезоном у сховищах ЄС було накопичено понад 100 млрд кубометрів газу, зазначивши при цьому, що споживання газу в блоці в період із серпня 2022 року по червень цього року впало на 17% порівняно із середнім показником за попередні п’ять років. завдяки заходам щодо підвищення ефективності та скорочення попиту.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>