11.5 C
Kyiv
Вівторок, 23 Квітня, 2024

ЄС змусить Польщу продовжити тимчасовий захист українцям – ЗМІ

Рада ЄС має наступного тижня продовжити тимчасовий захист для українців, які втекли від війни в Україні. Після затвердження продовження дії директиви країни – члени ЄС, зокрема і Польща, будуть зобов’язані її виконувати, повідомили Радіо Свобода джерела у дипломатичних колах.

Рада ЄС має наступного четверга продовжити дію директиви про тимчасовий захист для українців до 2025-го. Поки що, за словами джерел, лише Польща висувала певні заперечення щодо продовження (Варшава вимагає збільшення фінансування від ЄС на утримання біженців).

Спочатку в Раді ЄС спробують затвердити рішення одноголосно, щоб продемонструвати єдність Європейського союзу. Утім, якщо Польща почне вдаватися до блокування, то рішення ухвалять більшістю так як директива не вимагає одноголосного голосування.

Після затвердження рішення – країни-члени будуть зобовʼязані її виконувати, пояснив єврокомісар з питань зайнятості та соцправ Ніколя Шміт.

«Сподіваюся, що якщо це рішення буде ухвалене, то країни-члени ЄС все-таки його виконуватимуть, бо якщо вони не виконуватимуть його належним чином, вони повинні будуть доповісти нам, як вони поводитимуться з особами, які все ще перебувають у їхніх країнах і потребують захисту», – сказав Ніколя Шміт.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>