2.9 C
Kyiv
Субота, 20 Квітня, 2024

Як швидко та вигідно придбати якісну деревину бука

Ваш бізнес потребує постійних надходжень якісної деревини або така необхідність виникла лише зараз? Не проблема, адже ви можете обрати деревину потрібних вам виду, якості та кількості на біржових торгах кругляком.

Наразі однією з найпопулярніших порід деревини на українській біржі є букова https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/derevinu-buka-najkrashe-kupuvati-na-birzhi-ueb/, адже це – майже універсальний матеріал.

Деревина бука

Деревина бука

Бук – особлива порода деревини. Річ у тім, що ці дерева ростуть прямими і без сучків, а довжина такого «чистого» стовбуру сягає 15 метрів при загальній висоті рослини у 30-35 метрів. Дерево віком 100-150 років має стовбур діаметром 30-35 сантиметрів, а зважаючи ще і на його «чисту» довжину даний вид деревини має неабиякий попит на ринку.

Всього відомо більш ніж 250 застосувань для букової деревини. Зокрема, її застосовують:

 • при будівництві;
 • для виготовлення меблів;
 • для виготовлення фанери та ДВП;
 • як сировину для паперової промисловості;
 • як паливо;
 • тощо.

Деревина бука дуже тверда і має щільність 720 кг/м³ за 12-15 % вологості, що схоже за щільністю на деревину дуба. За рахунок однорідної структури ця деревина без проблем піддається різці та обробці, а після пропарювання її можна дуже добре гнути.

Саме тому головною областю використання бука є виробництво меблів, де він застосовується як у вигляді цільної деревини, так і у вигляді фанери. З цієї деревини виготовляють тверді і стійкі поверхні меблів, які інтенсивно експлуатуються – дитячих, офісних меблів, стільців, ліжок, садових меблів та сидінь у громадських місцях. В інтер’єрах буковий шпон використовують для покриттів стін та стель, через свою твердість він часто використовується при будівництві сходів, а також дерев’яних підлог та паркету.

Найширша область використання цієї деревини – це повсякденні предмети, такі як кухонний інвентар (дошки, підноси, дека, ручки ножів, щіток). Деревина бука доволі часто використовується для виробництва дитячих іграшок. Має попит даний матеріал і у виготовленні різноманітної тари, зокрема транспортних піддонів, ящиків та бочок.

Як обрати якісний кругляк бука

Якщо ви вже визначилися, що для ваших завдань деревина бука підходить найкраще, постає питання: як обрати якісну сировину. В даному випадку слід зважати на ряд факторів, зокрема:

 • вологість деревини (в залежності від її призначення);
 • дефекти деревини (тріщини, вузли та гниль можуть вплинути на міцність та зовнішній вигляд продукту);
 • геометричні параметри (в залежності від потреб);
 • вартість деревини (здебільшого сировину з високим коефіцієнтом ціна-якість пропонують лісові господарства).

Як просто та вигідно купити деревину бука

З 1 липня 2021 року в Україні запроваджено обов’язкові біржові торги деревом-кругляком. Торги по деревині підлягають чіткому державному регулюванню, отже право їх проводити мають лише біржі, які пройшли акредитацію в національній комісії з цінних паперів та фондового ринку. Одним з лідерів на ринку є ТОВ “Українська енергетична біржа”, яка пропонує взяти участь у торгах як організаціям, так і фізичним особам. Достатньо лише попередньо пройти акредитацію за відповідним напрямом на офіційному сайті біржі УЕБ.

Біржові торги кругляком в Україні мають вагомі переваги, зокрема це:

 • прозорість (всі учасники мають доступ до інформації про кількість кругляку, ціни та умови угод, що забезпечує рівні умови);
 • конкурентність (сприяє формуванню оптимальної ціни та забезпечує ефективність торгів);
 • ліквідність (учасники можуть швидко знаходити покупців або продавців та укладати угоди, що сприяє стабільності та розвитку ринку).

Біржові торги кругляком в Україні є важливим елементом лісової промисловості та мають значний вплив на економіку країни, сприяючи подальшому зростанню лісової галузі, яка донедавна практично повністю перебувала «в тіні». Тож обираючи офіційну біржу ви не лише отримуєте гарантію безпеки і якісну сировину за оптимальної вартості, а і робите свій суттєвий внесок у розвиток економіки України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>