Депутати Уманської міської ради підтримали та проголосували «за» заборону діяльності Української Православної Церкви Московського Патріархату на території Уманської міської територіальної громади.
Про це повідомила мер Умані Ірина Плетньова.
Міські депутати підтримали петицію щодо заборони діяльності УПЦ МП на території Уманської громади, а також звернення до Верховної Ради з пропозицією заборонити РПЦ МП та всі її структурні підрозділи на території України.
Зазначимо, що напередодні Служба безпеки України навідалася до УПЦ МП на Черкащині, зокрема до Управління Умансько-Звенигородської єпархії та Георгіївського жіночого монастиря, який знаходиться в Уманському районі.
Московський патріархат мав неабиякий вплив в Умані. Головний храм міста – Свято-Миколаївський собор і досі належить до УПЦ МП.




