Армія РФ остаточно перейшла до тактики тотального знищення та завдяки їй заходить у Лисичанськ намагаючись закріпитися у руїнах. Про це повідомив очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. За його словами ворог сконцентрував всі свої сили і за короткий проміжок часу просто знищив місто.
“Якщо в Сєвєродонецьку за місяць вуличних боїв залишилися вцілілі будинки та адмінбудівлі, то в Лисичанську упродовж короткого проміжку часу ті самі адмінбудівлі знищені вщент. Багато і росіян, і зброї, що вони застосовують. І це незважаючи на знищення декількох складів із ворожими боєприпасами. Несуть значні втрати, але вперто просуваються. Вони закріплюються в місті, а також у Верньокам’янці, та продовжують знищувати населені пункти”, – йдеться у його дописі.
З огляду на його слова армія РФ після боїв за Маріуполь та Сєвєродонецьк обрала єдину тактику, яка дозволяє їм просуватися вперед – вогньовий вал. Коли максимальним концентрованим вогнем артилерії знищується всі навіть гіпотетично можливі вузли оборони, а в першу чергу це якраз і є адміністративні будівлі, які мають товсті стіни та сховища. І під безпосереднім прикриттям цього вогню йде просування піхотних підрозділів.
Ця тактика вперше була застосована під час Першої світової війни при прориві довготривалої ешелонованої оборони. Вогневий вал не потребує високої організації та гнучкості вогню, а також точних розвідувальних даних, головна умова – висока концентрація на вузькій ділянці фронту артилерії та відсутність обмежень на використання снарядів.
Також слід зазначити, що Лисичанськ вже довгий час знаходився у напівкільці і ворог має можливість використовувати артилерію, як з фронту, так з обох флангів і тим сами довести концентрацію вогню до закритичних значень.
Зазначимо, що відповідно до ранкового зведення Генерального штабу ЗСУ: “на Донецькому напрямку основні зусилля окупанти зосереджують на закріпленні на позиціях в районі міста Лисичанськ та Верхньокам’янки. Вели наступальні дії поблизу Білогорівки, успіху не мали, змушені відійти”.




