Після тривалої перерви до Києва повернувся посол Грузії в Україні Теймураз Шарашенідзе. Він був відкликаний в Грузію одразу як Володимир Зеленський призначив Михаїла Саакашвілі на посаду голови Виконавчого комітету Нацради реформ при Президентові України минулого року.
Що означає повернення посла Грузії в Київ, в коментарі УНН розповів політолог, професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.
“Ми маємо розуміти, що Україна і Грузія — це все-таки стратегічні партнери і країни, об’єднані однією метою — євроатлантичною інтеграцією, рухом до ЄС і боротьбою з російською агресією. Тому очевидно, що попри наявність Саакашвілі, як дестабілізуючого фактора, — країни повинні мати тісні стосунки. Наявність посла Грузії в Києві — це краще, ніж його відсутність, і це рано чи пізно мало статися. Прикро звичайно, що фактор Саакашвілі так вплинув — його призначив (в Нацраду реформ — ред.) Зеленський — і це вплинуло на українсько-грузинські відносини, але добре, що посол повернувся”, — каже політолог.
Він вважає, що одним із факторів повернення посла стало нівелювання політичної ролі Саакашвілі в Україні. Зокрема Гарань вказує, що Саакашвілі повтрює свою поведінку, яку вже всі бачили за Петра Порошенка.
“Саакашвілі повернувся до своєї звичної ролі — критикана всіх і вся, як він робив це за часів Петра Порошенка і Арсенія Яценюка — всі погані, а один він хороший і знає, що робити в „Офісі простих рішень“. Тому я думаю, що той факт, що Саакашвілі направді не грає реальної ролі у формуванні урядової позиції — це фактор, який сприяв поверненню грузинського посла”, — наголосив політолог.
Нагадаємо, відкликаного на тлі скандалу з Саакашвілі посла Грузії повернули до Києва.