7.1 C
Kyiv
П’ятниця, 19 Квітня, 2024

В Італії допитали нацгвардійця Віталія Марківа, обвинуваченого у загибелі журналіста

15 березня у суді присяжних міста Павії відбувся перехресний допит підсудного Віталія Марківа, старшого сержанта Національної гвардії України. Його звнувачують у причетності до загибелі італійського фоторепортера Андреа Роккеллі на Донбасі у травні 2014 року.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Допит тривав протягом п’яти годин, Віталій Марків відповідав на запитання прокурора та адвокатів. Він докладно розповів про своє місцерозташування, бойове спорядження, завдання та обов’язки під час несення служби на горі Карачун у травні-червні 2014 року.

За словами Марківа, він перебував на бойовій позиції з видом на село Андріївку біля Слов’янська Донецької області і звідти не міг бачити людей на відстані 1,7 кілометра біля фабрики Zeus та залізниці, де загинули журналіст Андреа Роккеллі і його перекладач Андрій Миронов. До того ж, автомат АК-74, єдиний вид зброї, яким він володів, не мав спеціальних оптичних пристроїв, щоб фіксувати постаті людей на такій відстані. Також Марків зазначив, що постріл із автомата міг уразити на відстані до 700 метрів.

За версією прокурора Андреа Дзанончеллі, репортер загинув через ураження мінометним пострілом. Марків категорично заперечив наявність мінометів у службовців Національної гвардії на той час.

Адвокатка родини загиблого Роккеллі, Алессандра Баллеріні, допитувала українця про фашистську символіку на одному із фото. У відповідь той наголосив, що ніколи не був прибічником нацизму, а прапор зі свастикою був військовим трофеєм, відібраним у бойовиків.

У відповідь іншому захиснику від цивільних позивачів нацгвардієць заперечив, що нібито говорив фрази, які йому закидає обвинувачення: «ми стріляли у все, що рухається», «ми кокнули італійця».

Десяте судове засідання у цій справі висвітлювали три державних телеканали Італії, друковані видання та фоторепортери. Близько сотні людей спостерігали за перебігом допиту. Чергове засідання заплановане на 22 березня: заслухають свідків захисту, яких наразі не оголосили.

Нагадаємо, 24 травня 2014 року поблизу Слов’янська (Донецька область) внаслідок мінометного обстрілу італійський фотокореспондент Андреа Рокеллі та його російський перекладач Андрій Миронов загинули, французький фотожурналіст Вільям Роглон отримав поранення.

Раніше ми писали, що колишній керівник департаменту громадської безпеки МВС Володимира Гриняка, якого судять у Шевченківському райсуді Києва за звинуваченням у розгоні Майдану у 2014, наразі обіймає керівну посаду у Нацгвардії.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>