2.9 C
Kyiv
Субота, 20 Квітня, 2024

Україна ввела ліцензування та поки не експортує зерно до Східної Європи

Україна ввела ліцензування експорту зерна до п’яти країн Східної Європи. Експорт до цих країн почнеться тільки після їхньої згоди.

Про це заявив міністр аграрної політики Микола Сольський, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

“Ми вводимо внутрішню процедуру верифікації експорту чотирьох культур (кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця) до п’яти країн ЄС”, – сказав він під час зустрічі міністрів сільського господарства країн Вишеградської групи (Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини).

За його словами, процедура передбачає видачу ліцензії від українського уряду протягом 30 днів з дня отримання заявки на експорт.

“Відповідна постанова уряду уже прийнята, а тому експорт до п’яти країн без їх погодження вже не відбувається. Протягом цих 30 днів Україна інформує Європейську комісію та відповідну країну про отримання заявки на експорт”, – сказав Сольський.

Він наголосив, що механізм, коли експорт без погодження від країни-сусіда не відбувається, є максимально конструктивним і зрозумілим, та враховує інтереси усіх сторін. Сольський також зазначив, що Україна надіслала країнам сусідам пропозиції як саме діятиме такий механізм і очікує відповідей та можливих варіантів рішень. На сьогодні офіційна відповідь надійшла від Румунії.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>