23.1 C
Kyiv
Четвер, 18 Липня, 2024

Україна може отримати “зелене світло” на переговори щодо членство в ЄС вже цього тижня — Reuters

Переговори щодо членства України в Європейському Союзі можуть початись вже цього тижня.

Про це пише Reuters.

Очікується, що цього тижня виконавча влада Європейського Союзу рекомендує наблизити Україну до членства в блоку. Про це видання Reuters заявляє посилаючись на слова офіційних осіб ЄС.

В середу, 8 листопада, керівництво президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, що базується в Брюсселі, має опублікувати звіт, у якому оцінюватимуть прогрес, досягнутий на шляху до членства країнами-кандидатами ЄС.

Звіт і рекомендація стануть основою для прийняття ключового рішення в грудні на саміті національних лідерів ЄС про те, чи починати офіційні переговори про членство з Києвом.

У червні минулого року Комісія заявила, що Україна виконала дві з семи умов, висунутих ЄС для початку переговорів про членство.

Гарною новиною для України є те, що міністр закордонних справ Німеччини висловив упевненість, що ЄС просуватиме свою заявку на вступ.

Очікується, що цього тижня Київ отримає зелене світло “за умови, що” він робитиме більше для боротьби з корупцією і захисту прав нацменшин. Зазначається, що останнє “питання”, щодо нацменшин, підняв прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який відомий своїми контактами з москвою.

Додатково

Звіт Комісії в середу також стосуватиметься інших кандидатів на вступ до ЄС, зокрема Грузії та Молдови.

Остання отримала дев’ять умов для початку переговорів про членство, включно з боротьбою з організованою злочинністю, і може отримати умовну позитивну рекомендацію разом із Україною.

Щодо Грузії прогнози не такі оптимістичні. Офіційні особи ЄС кажуть, що Грузія не виконала 12 умов, наданих їй для отримання статусу країни-кандидата.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>