1.1 C
Kyiv
Середа, 21 Лютого, 2024

Україна закликала країни ООН приєднатися до “Кримської платформи”

Постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй Сергій Кислиця закликав держави, які не змогли ухвалити рішення про участь в інавгураційному саміті “Кримської платформи” 23 серпня, приєднатися до Декларації, підписаної за підсумками саміту.

Про це йдеться в його заяві щодо включення питання про ситуацію в Криму і на Донбасі до порядку денного сесії Генеральної асамблеї ООН.

“Я хотів би закликати всі держави-члени ООН, які не змогли взяти участь в інавгураційному саміті, розглянути питання про приєднання до Декларації, яка залишається відкритою. “Кримська платформа” – це новий міжнародний формат консультацій і координації, спрямований на підвищення ефективності міжнародного реагування на тимчасову окупацію півострова України, а також на деокупацію Криму і мирне повернення контролю Україні”, – сказав Кислиця.

Він також згадав про обшуки й затримання, які провели російські силовики на минулих вихідних у Криму, і пов’язав ці події з “Кримською платформою”.

“Шкода, що російська окупаційна влада після саміту тільки погіршила репресивну практику щодо громадян України, які прагнуть у повному обсязі реалізувати свої права людини і основні свободи. 3 та 4 вересня 2021 року російська ФСБ провела домашній обшук і затримала п’ятьох кримських татар, в тому числі Нарімана Джеляла. Той факт, що Джелял публічно підтримав “Кримську платформу” і взяв участь в її інавгураційному саміті, – явно реальна підстава його переслідування”, – зазначив представник України.

Він також вказав на те, що “триває російська мілітаризація півострова і порушення морського права”.

“Ситуація з правами людини на тимчасово окупованих територіях продовжує погіршуватися, що чітко відображено в останній доповіді Генерального секретаря ООН”, – зазначив Кислиця.

Раніше посол Німеччини розповіла, чому Меркель не відвідала “Кримську платформу”.

Джерело

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>