Цвітіння Дніпра в цьому році шокує навіть бувалих — люди кажуть, що такого не було останні років 30. Через це буквально “зеленіють” всі, хто скупається в головній річці країни.
Фото зі своїм позеленілим собакою опублікувала у себе в Facebook черкащанка Ірина Вербівська. “Дніпро і правда гине, я це спостерігаю щороку, риби все менше й менше, а та що є — вона вся з паразитами та виразками”, — пише жінка.
За словами Вербівської, “з кожним роком Дніпро перетворюється на болото, скоро не буде Дніпра, а буде тільки ця каша”, – пише УНІАН.
На ситуацію звернув увагу і нардеп VII та VIII скликань Єгор Фірсов.
Цвітіння води відбувається через розмноження в ній ціанобактерій, або синьо-зелених водоростей. Одна з причин цього — спека. Але в “Київводоканалі” уточнюють, що інша причина — активний злив у воду фосфатів.
Це, в свою чергу, призводить до загибелі риби та іншої водної фауни, оскільки ціанобактерії поглинають розчинений у воді кисень.
https://www.facebook.com/rusalka1986/posts/1016159819139118
Нагадаємо, біля греблі ДніпроГЕС масово загинула риба.




