9.3 C
Kyiv
Неділя, 21 Квітня, 2024

У Мінекономіки висловили сподівання, що Польща погодиться на механізм контролю експорту України

Заступник міністра економіки, торгівельний представник України Тарас Качка в ефірі телемарафону висловив сподівання, що Варшава погодиться на співпрацю у механізмі контролю українського експорту визначених агротоварів до п’яти держав-членів ЄС, у тому числі й Польщі.

“Насправді ніхто не жартує з українського боку, коли ми говоримо, що  представляючи цей механізм, ми говоримо про інтереси польських фермерів у першу чергу. Український інтерес є очевидним – ми не хочемо, щоб були заборони. Але якщо є ще якість занепокоєння, сумніви з боку польських фермерів, ми представили їм механізм, який дозволяє реагувати на будь-які нюанси”, – зауважив Качка.

За його словами, пропозиція української сторони є конструктивною, і вона “ніколи не антагонізувалася” з Польщею.

“Звичайно, за ці місяці наговорено багато, що можна зробити картинку, ніби ми маємо якийсь конфлікт. Власне, в цьому є наше трошки нерозуміння щодо польських колег. Тому, що ми пропонуємо конструктивні розв’язання”, – підкреслив заступник міністра.

Він наголосив, що Київ пропонує взяти механізм щодо контролю експорту та спільно з Варшавою контролювати фактично кожне відправлення. Качка висловив подив, що деякі польські міністри сприйняли таку пропозицію негативною.

“Я думаю, що день-два і раціональна сторона візьме верх, і ми зможемо все ж таки вийти. І це буде навіть на користь польському уряду в контексті виборів, і представити той конструктивний механізм, який є…  і та думка та пропозиції, які є з нашого боку буде сприйнята і ми нарешті зможемо спільно врегульовувати ті проблеми на аграрних ринках, які є і в Україні, і в Польщі”, – підсумував він.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>