5.7 C
Kyiv
Понеділок, 22 Квітня, 2024

11 лютого – цей день в історії: заснування Японії, створення Ватикану, незалежність Литви

11 лютого відзначають Всесвітній день безпечного інтернету та Міжнарожний день жінок та дівчаток в науці.

А у світовій історії стались такі події.

11 лютого у 660 до н. е. році Дзімму, уродженець острова Кюсю, який вважав своєю праматір’ю богиню сонця Аматерасу, зійшов на престол завойованої ним Держави Ямато і став засновником імператорської династії, яка править Японією до сьогодні.

11 лютого у 1929 році Італія підписала з папою Пієм XI т.зв. Латеранські угоди, у відповідності з якими було створено нову папську державу Ватикан, який Італія визнавала як рівноправний суб’єкт міжнародного права. Згідно з угодами, папа римський відмовлявся від участі в політичному житті Італії, міжнародних конференціях на державному рівні, залишаючись лише главою католицької церкви і папської держави.

11 лютого у 1991 році, спираючись на результати референдуму, проведеного 9 лютого, Верховна рада Литви прийняла конституційний закон “Про Литовську державу”, яким засвідчила непохитність свого рішення вийти зі кладу СРСР.

Це стало каталізатором процесу розпаду радянської імперії, що після Серпневого путчу того ж року в Москві набув незворотного характеру.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>